decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Jacek Stachańczyk liderem klasyfikacji Grand Prix Jaworzna w Szachach po 4 edycjach!!!

szachy 4W miniony piątek 18 maja w hali na Osiedlu Stałym odbyła się czwarta edycja Szachowych Grand Prix Jaworzna organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.
Impreza składająca się z cyklu dziewięciu turniejów skierowana jest do wszystkich chętnych miłośników królewskiej dyscypliny, a zapisy odbywają się przed każdą edycją na miejscu zawodów. W ostatni piątek na starcie rywalizacji stanęło 25 szachistów i szachistek, którzy walczyli o dopisanie do swojego stanu punktowego kolejnych punktów.

Najlepiej w ostatnich zmaganiach wypadła dwójka szachistów: Jacek Stachańczyk oraz Kazimierz Zowada, którzy zgromadzili po 8 punktów, a trzecie miejsce uzupełniła Jolanta Guzik z 7,5 "oczkami" w tej serii gier. Za tą trójką kolejne miejsca zajęli: Karol Pinkas (6 punktów), Dawid Falkowski (6 punktów) i Zbigniew Kądziołka (5,5 punkta).
W klasyfikacji generalnej po zwycięstwie w piątek na czele umocnił się Jacek Stachańczyk, który ma już "zebranych" w sumie 22,5 punkta. Drugie miejsce dzierży Jolanta Guzik (22 punkty), a na trzecim miejscu na razie plasuje się Karol Pinkas (21 "oczek"). Blisko do podium ma także czwarty w "generalce" Zbigniew Kądziołka (19 punktów), na miejsce piąte spadł po ostatnim turnieju Jan Karweta (17 punktów), a najlepszą szóstkę uzupełnia Stanisław Stachańczyk (16,5 punkta).

Widać więc wyraźnie, że rywalizacja nabiera tempa i wchodzi powoli w decydujące chwile. Walka jest bardzo zacięta i zapewne toczyć się bezie do ostatniej edycji. Do rozegrania pozostało ich już tylko pięć (do wakacji jeszcze dwa, po przerwie wakacyjnej jeszcze trzy, a zakończenie całego Grand Prix po ostatniej listopadowej edycji). Najbliższe zawody odbędą się w piątek 9 czerwca (również Hala na Osiedlu Stałym, start – godz. 16.30) i już dzisiaj zapraszamy każdego, kto chce poczuć ducha rywalizacji oraz powalczyć w tej pięknej dyscyplinie jaką z pewnością są szachy. Przypominamy, że nie ma obowiązku startu we wszystkich cyklach imprezy, można spróbować swoich sił w pojedynczych zawodach (jednak do klasyfikacji generalnej liczone są punkty zdobyte przez zawodników we wszystkich cyklach Grand Prix). Sam udział w Grand Prix jest bezpłatny, od zawodników nie będzie pobierane żadne wpisowe! Turniej jest rozgrywany w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14.
Serdecznie zapraszamy wszystkich szachistów z naszego miasta i regionu!!!

 

Wyniki ostatniej 4 edycji – TUTAJ

Klasyfikacja Generalna po 4 edycjach - TUTAJ