decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie- 15 km Bieg Rekreacyjny 9 km. Zbliża się koniec zapisów internetowych.

Zapraszamy wszystkich biegaczy do Jaworzna- wciąż trwają zapisy do kolejnej edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego na dystansie 15 kilometrów. Impreza zbliża się wielkimi krokami- start 1 września. Również w tym roku został wprowadzony mniejszy dystans- można wziąć udział w Biegu Rekreacyjnym 9 km startując razem z głównym biegiem. Zapisy internetowe wciąż działają i jest jeszcze sporo miejsc do wyznaczonego limitu uczestników.

Na uczestników obydwu biegów czekają: koszulka techniczna Stedman, medal odlewany techniką ciśnieniową z elementami emaliowanymi, konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz oczywiście ciekawa, widokowa trasa i niezapomniane emocje w rywalizacji w kilkusetosobowej grupie biegaczy.
Zgodnie z regulaminem opłata startowa w wysokości 40,- zł obowiązuje do 24 sierpnia, w dniu imprezy również przyjmujemy zgłoszenia, ale koszt udziału jest wyższy.

tn kosz

Podobnie jak w roku ubiegłym bieg odbędzie się w nowej scenerii- start i meta zlokalizowane będą na stadionie piłkarskim, a cały obiekt z trybunami na 7000 miejsc zostanie oddany biegaczom i ich kibicom. Obecnie trasa bardziej przypomina pętlę, a zawodnicy ostatnie 3,5 km pokonają , biegnąc wśród pół i łąk nową Obwodnica Północną.

Parkingi dla uczestników- przed stadionem piłkarskim zostaną wyznaczone miejsca parkingowe dla uczestników biegu co pozwoli na pozostawienie samochodu w samym centrum sportowej imprezy. Dojazd do stadionu jest komfortowy z każdego kierunku, gdyż znajduje się on tuż przy trasie śródmiejskiej DK 79.
Szczegóły dotyczące jaworznickiej piętnastki znaleźć można na stronie internetowej www.bieg.mckis.jaw.pl
Przypominamy:
- zgłoszenia elektroniczne i opłata startowa gwarantujące pełny pakiet - do 24 sierpnia lub wyczerpania
limitu ,
- za pełne zgłoszenie uważa się zgłoszenie imienne i wpłacenie opłaty startowej.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 24 sierpnia poprzez strony www.bieg.mckis.jaw.pl lub www.datasport.pl lub www.maratonypolskie.pl

Partnerem jaworznickiej piętnastki jest TAURON WYTWARZANIE S.A.

tau

W dniu biegu wolontariusze z puszkami i identyfikatorami Fundacji Iskierka będą kwestować dla Dominika.

Dominik Bernady to 4 leni, pogodny chłopczyk, pochodzący z Trzebini. Zmagania z chorobą rozpoczęły się w 2015 roku zaraz po Jego pierwszych urodzinach, gdy niespodziewanie trafił do szpitala z powodu zapalenia oskrzeli. Już następnego dnia po wypisaniu do domu został ponownie przyjęty do szpitala, z uwagi na obfitą wydzielinę w jamie ustnej, ogólny niepokój oraz brak apetytu. Pogarszający się stan chłopca, w tym zaburzenia świadomości, opadanie lewego kącika ust oraz wyniki badań przesądziły o przewiezieniu go na oddział intensywnej terapii. Trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach w celu dalszej diagnostyki. Niestety kolejne badania nie przyniosły dobrych wieści – przyczyną złego stanu zdrowia Dominika okazał się złośliwy guz pnia mózgu – Glejak wielopostaciowy IV stopnia. Chłopiec przeszedł zabieg częściowego usunięcia guza. Kolejnym krokiem było rozpoczęcie chemioterapii. Dominik przeszedł bardzo długie 2 letnie leczenie chemioterapią 27 cykli, niestety guza nie udało się zniszczyć w całości. Rodzice postanowili walczyć z choroba poprzez Ekstrakt z polskich konopi siewnych 50 % CBD, niestety terapia ta jest kosztowna , a do tego dochodzą pozostałe wydatki na leczenie.
W wyniku obecności guza chłopiec utracił częściową sprawność ruchową oraz umiejętność mowy, co tym bardziej negatywnie odbiło się na najbliższych chłopca. Długotrwała rehabilitacja doprowadziła do polepszenia sprawności ruchowej, oraz funkcji mowy, jednak Chłopiec nadal wymaga stałej opieki rodziców jak również kosztownej rehabilitacji i suplementacji .
Losy Dominika można śledzić na www.wkrecsiewpomoc.pl

Dominik jest Podopiecznym Fundacji Iskierka
Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
06 1050 0099 6781 1000 1000 0480 - tytułem Darowizna dla Dominika Bernady
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Dominik Bernady"

36292663 2041806795889465 822025159559872512 n

ZAPRASZAMY DO JAWORZNA - NAPRAWDĘ WARTO !!!