decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie- 15 km Bieg Rekreacyjny 9 km. Koniec zapisów internetowych.

Informujemy biegaczy, że zapisy internetowe na jaworznicki bieg zostały zamknięte. Zgodnie z regulaminem można było zapisać się do 24 sierpnia, ale wydłużyliśmy ten okres do 27 sierpnia do godz. 12.00. Osoby, które nie zdążyły mogą także zgłosić się do biegu w biurze zawodów. Opłata startowa w dniu biegu wynosi 60 zł. Biuro zawodów otwieramy o godz.12.00, a zamykamy o godz.15.45. Prosimy o wcześniejsze przybycie do biura zawodów tak, aby bez pośpiechu odebrać pakiet startowy. Wszyscy muszą okazać w biurze zawodów dokument tożsamości do udokumentowania danych osobowych i daty urodzenia.

Na uczestników obydwu biegów czekają: koszulka techniczna Stedman, medal odlewany techniką ciśnieniową z elementami emaliowanymi, konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz oczywiście ciekawa, widokowa trasa i niezapomniane emocje w rywalizacji w kilkusetosobowej grupie biegaczy. Po biegu i ceremonii wręczenia nagród odbędzie się konkurs w którym do wygrania będzie 20 nagród rzeczowych. W konkursie może wziąć udział każdy biegacz, który wrzuci wypełniony los do urny. Losy będą wydawane w biurze zawodów przy weryfikacji zawodników.

tn kosz

Podobnie jak w roku ubiegłym bieg odbędzie się w nowej scenerii- start i meta zlokalizowane będą na stadionie piłkarskim, a cały obiekt z trybunami na 7000 miejsc zostanie oddany biegaczom i ich kibicom. Obecnie trasa bardziej przypomina pętlę, a zawodnicy ostatnie 3,5 km pokonają , biegnąc wśród pół i łąk nową Obwodnica Północną.

Miejsca parkingowe dla uczestników- przed stadionem piłkarskim, wzdłuż ul.Krakowskiej zostaną wyznaczone miejsca dla pojazdów uczestników biegu co pozwoli na pozostawienie samochodu w samym centrum sportowej imprezy. Dojazd do stadionu jest komfortowy z każdego kierunku, gdyż znajduje się on tuż przy trasie śródmiejskiej DK 79.
Szczegóły dotyczące jaworznickiej piętnastki znaleźć można na stronie internetowej www.bieg.mckis.jaw.pl

Partnerem jaworznickiej piętnastki jest TAURON WYTWARZANIE S.A.

tau

ZAPRASZAMY DO JAWORZNA - NAPRAWDĘ WARTO !!!

W dniu biegu wolontariusze z puszkami i identyfikatorami Fundacji Iskierka będą kwestować dla Dominika.

Dominik Bernady to 4 leni, pogodny chłopczyk, pochodzący z Trzebini. Zmagania z chorobą rozpoczęły się w 2015 roku zaraz po Jego pierwszych urodzinach, gdy niespodziewanie trafił do szpitala z powodu zapalenia oskrzeli. Już następnego dnia po wypisaniu do domu został ponownie przyjęty do szpitala, z uwagi na obfitą wydzielinę w jamie ustnej, ogólny niepokój oraz brak apetytu. Pogarszający się stan chłopca, w tym zaburzenia świadomości, opadanie lewego kącika ust oraz wyniki badań przesądziły o przewiezieniu go na oddział intensywnej terapii. Trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach w celu dalszej diagnostyki. Niestety kolejne badania nie przyniosły dobrych wieści – przyczyną złego stanu zdrowia Dominika okazał się złośliwy guz pnia mózgu – Glejak wielopostaciowy IV stopnia. Chłopiec przeszedł zabieg częściowego usunięcia guza. Kolejnym krokiem było rozpoczęcie chemioterapii. Dominik przeszedł bardzo długie 2 letnie leczenie chemioterapią 27 cykli, niestety guza nie udało się zniszczyć w całości. Rodzice postanowili walczyć z choroba poprzez Ekstrakt z polskich konopi siewnych 50 % CBD, niestety terapia ta jest kosztowna , a do tego dochodzą pozostałe wydatki na leczenie.
W wyniku obecności guza chłopiec utracił częściową sprawność ruchową oraz umiejętność mowy, co tym bardziej negatywnie odbiło się na najbliższych chłopca. Długotrwała rehabilitacja doprowadziła do polepszenia sprawności ruchowej, oraz funkcji mowy, jednak Chłopiec nadal wymaga stałej opieki rodziców jak również kosztownej rehabilitacji i suplementacji .
Losy Dominika można śledzić na www.wkrecsiewpomoc.pl

Dominik jest Podopiecznym Fundacji Iskierka
Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
06 1050 0099 6781 1000 1000 0480 - tytułem Darowizna dla Dominika Bernady
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Dominik Bernady"

36292663 2041806795889465 822025159559872512 n