decor-gora-sport

baner-sport-1baner-sport-2baner-sport-3baner-sport-4baner-sport-5baner-sport-6

youtube-akrualnoscikup bilet 2

Sensacyjna wygrana z liderem!

A68A1737Zdecydowanym faworytem rozegranego w sobotnie popołudnie 13 października meczu I ligi siatkówki mężczyzn był APP Krispol Września. Zawodnicy z wielkopolskiej Wrześni szkoleni przez znakomitego przed laty wielokrotnego reprezentanta Polski Mariana Kardasa z 38 krotnym reprezentantem Polski Piotrem Lipińskim na rozegraniu po 3 kolejkach z dorobkiem kompletu 9 punktów oraz stosunkiem setów 9-2 zdecydowanie przewodzili w ligowej tabeli. Tymczasem podopieczni trenerów Mariusza Łozińskiego i Mariusza Syguły sprawili ogromną sensację wygrywając na hali przy Inwalidów Wojennych na Osiedlu Stałym z niepokonanym dotąd liderem 3-0. W pierwszej partii jaworznianie totalnie zdemolowali przeciwników atomową zagrywką odrzucając przyjezdnych od siatki i za sprawą ataków Pawlaka, Dębskiego i Schmidta, którym doskonale asystował na rozegraniu Magnuszewski zwyciężyli pewnie 25-12. Szkoleniowiec rywali robił co mógł, po 6 minutach wykorzystał przysługujące mu dwa czasy oraz rotował składem, ale na znakomicie usposobionych graczy MCKiS to było za mało.

W kolejnej partii jaworznianie niesieni dopingiem wspaniałej publiczności utrzymywali 3 punktową przewagę. Jednak po reprymendzie szkoleniowca gości przyjezdni doprowadzili do rezultatu remisowego 16-16 i końcówka przypominała prawdziwy dreszczowiec Hitchcocka z happy endem dla jaworznian, którzy ostatecznie zwyciężyli 25-23. Trzeci set to walka na całego. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gdy z prowadzenia MCKiS-u 8-5 po trzech blokach na grającym dotąd ze stuprocentową skutecznością Rafale Pawlaku zrobiło się 9-11 wydawało się, że „Krispol” jest na najlepszej drodze do odwrócenia losów meczu. Na szczęście heroiczna postawa jaworznian połączona z atakami ze skrzydeł Dębskiego i Pawlaka oraz skuteczny blok sprawiły, że set zakończył się wynikiem 25-21 oraz końcową sensacyjną wygraną 3-0 w setach. Sobotnie zwycięstwo sprawiło, iż jaworzniccy siatkarze awansowali na szóste miejsce w tabeli w 14 zespołowej I lidze przy 6 punktach, idealnym stosunku setów 7-7 oraz stosunku małych punktów 303-297. W najbliższą sobotę 20 października czeka siatkarzy MCKiS Jaworzno wyjazdowa potyczka ligowa w Krakowie z miejscowym AZS AGH. MVP sobotniego meczu został Rafał Pawlak. Gratulując wspaniałej postawy i największej jak dotąd sensacji w rozgrywkach I ligi wypada życzyć jaworznianom pierwszych punktów wywalczonych na wyjeździe w Krakowie, aczkolwiek na pewno tam nie będzie łatwo. Trzymamy kciuki!

3-0 (12, 23,21,)
MCKiS Jaworzno- APP „Krispol” Września
MCKiS Jaworzno: Magnuszewski,Pawlak, Schmidt, Dębski,Żeliński,Pizuński oraz Zieliński (libero)
Trenerzy Mariusz Łoziński i Mariusz Syguła

APP „Krispol” Września: Lipiński, Frankowski, Zawalski, Wierzbicki, Narowski, Jóźwik, Kuś i Ligocki(libero) oraz Lorenc, Krysiak, Kaźmierczaki Berwald
Trener Marian Kardas