tauron night biking baner internet

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Rekord frekwencji podczas 7. Rajdu Nordic Walking !!!

IMG 6940W sobotę 16 czerwca br., w Ośrodku Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOSFERA, odbył się 7. Rajd Nordic Walking pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta i Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego. Zawody miały na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej. Podczas tegorocznej edycji Rajdu na starcie stanęło 502 uczestników z Jaworzna i okolicznych miast. Do wyboru uczestników Rajdu przygotowano trasę o długości 9 kilometrów dla zaawansowanych i krótszą 6 kilometrową, rekreacyjną.
Trasa rajdu prowadziła pięknymi okolicami Warpia i Dobrej. Oczywiście każdej grupie przewodniczyły wykwalifikowane instruktorki Nordic Walking, Instruktorki Anna Wojkowska i Donata Dzimińska – Bizub udzielały cennych porad i wskazówek amatorom tej dyscypliny oraz przeprowadziły niezbędną przed startem rozgrzewkę.

Czytaj więcej...

Zapisy do siódmej edycji Rajdu Nordic Walking zostały zamknięte !!!

IMG 6948Dużymi krokami zbliża się siódma edycja Rajdu Nordic Walking pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna i Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego, który w najbliższą sobotę 16 czerwca wystartuje z Geosfery. Zapisy do rajdu zostały już zamknięte, a na liście startowej do tegorocznej imprezy widnieje 575 uczestników. Wszyscy uczestnicy rajdu zostaną zweryfikowani w biurze zawodów, w dniu imprezy, które otwarte będzie od godziny 9.30 do godziny 10.45. Start nastąpi o godzinie 11.00. Osoby, które nie zdążyły zgłosić się drogą internetową będą mogły zapisać się jeszcze w biurze zawodów w dniu 16 czerwca. Uczestnicy rajdu rywalizować będą na trasie 6 i 9 kilometrowej. Wzorem lat ubiegłych dla zawodników i zawodniczek biorących udział w rajdzie czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. MCKiS Jaworzno przygotowało również atrakcyjne nagrody w konkursie wiedzy o historii Rajdu Nordic Walking.         

Ruszyły zapisy do 7. Rajdu Nordic Walking !!!

IMG 2301W dniu dzisiejszym, w poniedziałek 7 maja ruszyły zapisy do siódmej edycji Rajdu Nordic Walking. Wzorem lat ubiegłych impreza rozgrywana pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna i Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego odbędzie się w dniu 16 czerwca, a start i meta zlokalizowane będą na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej GEOSFERA. Uczestnicy rajdu będą mogli wybrać długość trasy jaką będą chcieli pokonać. Dla grupy zaawansowanej przewidziano trasę o długości 9 km, natomiast dla grupy rekreacyjnej trasę o dystansie 6 km. Panel zgłoszeń czynny będzie do dnia 13 czerwca br. Każdy z uczestników otrzyma dyplom i pamiątkowy medal. Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki ufundował nagrody dla najstarszego uczestnika i najstarszej uczestniczki tegorocznego rajdu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zwolenników nordic walking do wzięcia udziału w tegorocznej imprezie !!!

Podsumowanie 6. Rajdu Nordic Walking

 MG 2806W minioną sobotę 17 czerwca w Ośrodku Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOSFERA, odbył się jaworznicki 6. Rajd Nordic Walking, którego pomysłodawcą jest Poseł RP p. Dariusz Starzycki. Honorowy Patronat objał Prezydent Miasta Jaworzna p. Paweł Silbert oraz Poseł RP p. Dariusz Starzycki.  Organizatorami rajdu byli: MCKiS Jaworzno, Biuro Promocji i Informacji UM w Jaworznie, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Jaworznie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które wspomagało organizację rajdu. Zawody miały na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integrację osób z różnego przedziału wiekowego. Rajd ma charakter rodzinnej rekreacji i nie jest nastawiony na typową rywalizację sportową - chociaż wszyscy startujący zawodnicy musieli wykazać się sporą kondycją i hartem ducha.
Podczas tegorocznej edycji Rajdu na starcie stanęło 408 uczestników, mimo że pogoda tego dnia płatała figle. Do wyboru uczestników Rajdu przygotowano dwie trasy: trasę bardziej wymagającą o długości ok. 9 kilometrów oraz krótszą na dystansie ok. 6 kilometrów.

Czytaj więcej...

W sobotę 17 czerwca start do 6. Rajdu Nordic Walking !!!

nordic walking 2016 068Już w najbliższą sobotę 17 czerwca br., na terenie Centrum Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOSFERA będzie miał miejsce start do szóstej edycji Rajdu Nordic Walking odbywającego się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta i Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego. Zapisy internetowe do tej cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem imprezy zamknięte zostały w środę 14 czerwca. Do sobotniego rajdu swój udział zgłosiła rekordowa liczba 559 uczestników i uczestniczek z Jaworzna i okolicznych miast. Biuro zawodów, w którym każdy z uczestników zostanie zweryfikowany i otrzyma numer startowy czynne będzie w dniu imprezy od godziny 9.30 do godziny 10.45. Start rajdu będzie miał miejsce o godzinie 11.00. Zawodnicy zmagać się bedą na trasie 9 km dla grupy zaawansowanej i 6 km dla grupy rekreacyjnej. Oczywiście decyzja o wyborze długości trasy należeć będzie do uczestników rajdu. Każdy zawodnik, który zgłosił się do dnia 14 czerwca, do sobotniego rajdu drogą internetową poprzez panel zgłoszeniowy i ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłoszą się w dniu zawodów otrzymają dyplom ukończenia rajdu. Przewidziane są również nagrody rzeczowe i upominki dla uczestników imprezy. Uhonorowani zostaną również najstarsza i najstarszy uczestnik.    

Start 6. Rajdu Nordic Walking pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta i Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego już w sobotę 17 czerwca o godzinie 11.00       

Przed nami 6 edycja Rajdu Nordic Walking !!! Ruszyły zapisy !!!

nordic walking 2016 053Już po raz szósty w dniu 17 czerwca odbędzie się Rajd Nordic Walking, który rozgrywany będzie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta i Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego. W dniu 4 maja ruszyły internetowe zapisy do tej cieszącej się dużą popularnością imprezy, a potrwają one do 14 czerwca. Zgłaszać można się poprzez stronę    http://www.mckis.jaw.pl/nordic-walking.html

Na starcie ubiegłorocznego rajdu stanęło aż 453 uczestników co było rekordem dotychczasowej frekwencji. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy przewidzieli dla startujących trasę 6 kilometrową dla grupy rekreacyjnej oraz trasę 9 kilometrową dla grupy zaawansowanej. Start i meta rajdu zlokalizowana będzie w Centrum Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOSFERA.

Na uczestników rajdu czekać będzie szereg niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

 

Serdecznie zapraszamy więc do wzięcia udziału w tegorocznej, szóstej już edycji Rajdu Nordic Walking !!!                

Rekord frekwencji podczas piątej edycji Rajdu Nordic Walking !!! 453 uczestników tegorocznego Rajdu !!!

nordic2016W sobotę 18 czerwca br., odbyła się piąta edycja jaworznickiego Rajdu Nordic Walking. Tradycyjnie już Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Paweł Silbert. Pomysłodawcą, inicjatorem i czynnym uczestnikiem zawodów jest poseł RP Dariusz Starzycki. W tym roku, w organizację imprezy włączyła się także Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Monika Bryl, która również wzięła czynny udział w rajdzie pokonując jego trasę. Podczas tegorocznej, piątej już edycji Rajdu na jego starcie stanęło aż 453 uczestników co jest rekordem frekwencji !!! W jaworznickim Rajdzie udział biorą nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale również miast ościennych co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i popularności imprezy, która już od pięciu lat gości w Jaworznie. Start i meta Rajdu zlokalizowana jest w Ośrodku Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOSFERA, a jego trasa prowadzi pięknymi okolicami Warpia, Dobrej, Chrząstówki. 

Czytaj więcej...

5.Rajd Nordic Walking- wyczerpany limit zgłoszeń

2016 plakat nordic walkingMiejskie Centrum Kultury i Sportu informuje, że z powodu osiagniętego limitu zgłoszeń (500 uczestników) panel zgłoszeniowy do 5.Rajdu Nordic Walking (18 czerwca) został ZAMNKIĘTY.

Zgodnie z regulaminem mozna jeszcze zgłosić sie w dniu imprezy w biurze zawodów-  jednak te osoby nie otrzymają medalu uczestnictwa.

Piąta edycja rajdu Nordic Walking przed nami !!! Start 18 czerwca o godzinie 11.00 !!!

2016 plakat nordic walkingDużymi krokami zbliża się piąta edycja rajdu Nordic Walking. W sobotę 18 czerwca, w Ośrodku Edukacji Ekologiczno - Geologicznej "Geosfera" kolejny raz zwolennicy zmagań z kijkami będą mieli okazję uczestniczyć w jaworznickiej imprezie. Tradycyjnie już Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Paweł Silbert. Pomysłodawcą, inicjatorem i czynnym uczestnikiem zawodów jest poseł RP Dariusz Starzycki. W tym roku w organizację imprezy włączyła się także Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Monika Bryl. Głównym celem rajdu jest propagowanie aktywności ruchowej, promocja zdrowego stylu życia oraz integracja mieszkańców naszego miasta i miast ościennych w różnych przedziałach wiekowych. W roku ubiegłym podczas czwartej edycji imprezy padł rekord frekwencji, na starcie stanęło 396 uczestników. Rajd cieszy się więc coraz wiekszą popularnością i jest doskonałą formą czynnego spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych.

Czytaj więcej...

Prawie 400 zawodników na starcie Rajdu Nordic Walking!!!

2015 Nordic WalkingW sobotę 20 czerwca w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej "Geosfera" rozgrywana była już po raz czwarty (a w "Geosferze" po raz drugi) wspaniała impreza sportowo-rekreacyjna: 4. Jaworznicki Rajd Nordic Walking.
Pomysłodawcą, inicjatorem, a także czynnym uczestnikiem od samego początku tych zawodów jest Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna p. Dariusz Starzycki. Głównym celem rajdu jest propagowanie aktywności ruchowej, promocja zdrowego stylu życia oraz integracja mieszkańców naszego miasta w rożnych przedziałach wiekowych.

Czytaj więcej...