tauron night biking baner internet

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Prawie 400 zawodników na starcie Rajdu Nordic Walking!!!

2015 Nordic WalkingW sobotę 20 czerwca w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej "Geosfera" rozgrywana była już po raz czwarty (a w "Geosferze" po raz drugi) wspaniała impreza sportowo-rekreacyjna: 4. Jaworznicki Rajd Nordic Walking.
Pomysłodawcą, inicjatorem, a także czynnym uczestnikiem od samego początku tych zawodów jest Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna p. Dariusz Starzycki. Głównym celem rajdu jest propagowanie aktywności ruchowej, promocja zdrowego stylu życia oraz integracja mieszkańców naszego miasta w rożnych przedziałach wiekowych.

Świetna lokalizacja, atrakcyjne do marszu z kijkami tereny oraz niepowtarzalny "klimat" – to wszystko przyciąga na start coraz większą liczbę uczestników. Po rekordzie frekwencji, który padł w ubiegłym roku (prawie 300 zawodników) teraz także organizatorzy liczyli z pewnością na ogromną liczbę zgłoszeń. Atrakcje przygotowane dla startujących w marszu były jakby dodatkowym "bonusem" przyciągającym wszystkich miłośników spacerów z kijkami, a w minioną sobotę było ich mnóstwo: m.in. ciepłe napoje przed startem (Mega-Pizza), stanowiska ze zdrową żywnością (Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Jaworzno), punkt bezpłatnych badań profilaktycznych (Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie) i tradycyjnie możliwość wyboru jednej z dwóch przygotowanych, a pięknie usytuowanych tras marszu wynoszących odpowiednio 6 lub 9 kilometrów. Trasy te przebiegały traktami leśnymi i polnymi okolic Sadowej Góry, Dobrej, biegły nieopodal Wilkoszyna, Chrząstówki, Warpia i na powrót w stronę "Geosfery", gdzie usytuowane były biuro zawodów, start i meta. W trakcie zapisów dopełniającym formalności w biurze zawodów towarzyszył swoją piękną muzyką p. Marek Długopolski z zespołem, a na mecie oprócz wody mineralnej i dyplomów dla każdego uczestnika czekał do pobrania posiłek regeneracyjny.
Nic dziwnego, że obecny rajd znowu przejdzie do historii – padł kolejny rekord frekwencji!!! Na linii startu stanęło 396 zawodników i zawodniczek zgłoszonych wcześniej internetowo, a także zapisanych na miejscu w dniu imprezy. Dodatkowo swoją obecnością zaszczycili nas goście z partnerskiego miasta Szigethalom na czele z Burmistrzem p. Laszlo Fakim - w sumie reprezentacja przyjaciół z Węgier liczyła 13 osób.

Zgodnie z regulaminem biuro zawodów zostało otwarte od godziny 9.30 i do godziny 10.45 wszyscy uczestnicy potwierdzali swoją obecność i pobierali numery startowe. Start rajdu zaplanowany został na dwie rundy, których wybór należał osobiście do każdego ze startujących: seria pierwsza - 9 kilometrów na trasie wymagającej i dłuższej dla tych, którzy czuli się na siłach w szybszym oraz mocniejszym tempie pokonać jej trudy, a mniej więcej 10 minut później seria druga - 6 kilometrów dla grupy rekreacyjnej, która spokojnie i bez względu na czas, warunki czy tempo mogła spróbować swoich sił w terenie. Jak co roku każdej grupie przewodniczyły wykwalifikowane panie instruktorki nordic walking, które przed samym startem oprócz cennych rad czy instrukcji przeprowadziły tradycyjną rozgrzewkę.
Punktualnie o godzinie 11.00 na trasę wyruszyła pierwsza grupa, a po krótkiej chwili nastąpił start grupy na 6 kilometrów. Trzymająca w niepewności pogoda sprawiła, że już przed upływem godziny do mety dotarli pierwsi zawodnicy, którzy świetnie radzili sobie na trasie nordic.
Gdy wszyscy zakończyli zmagania i przybyli już do mety nastąpiła uroczysta ceremonia wręczenia medali, której przewodniczyli Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna p. Dariusz Starzycki, a także Burmistrz Szigethalom p. Laszlo Faki i Dyrektor MCKiS p. Grzegorz Gębski. Dodatkową niespodzianką od p. Prezydenta były bilety na Festiwal Energii, które otrzymali zawodnicy z zaliczonym udziałem we wszystkich czterech dotychczasowych edycjach zawodów na podstawie przyniesionych ze sobą medali z lat poprzednich. Przed samą ceremonią dekoracji pokaz tańca zaprezentowały dwie grupy taneczne z Szigethalom: najpierw tancerze hip hopowi z grupy Szortsztanc, następnie aerobikowa grupa z tego miasta. Na koniec ostatnia niespodzianka dla uczestników rajdu – nagrody rzeczowe przygotowane przez organizatorów imprezy, wśród nich dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zmagań.
W tym miejscu słowa uznania dla tych, którzy bezpośrednio włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia i współtworzyli tegoroczny Rajd, a także wielkie podziękowania dla uczestników imprezy, którzy mobilizując się do tak licznego startu udowodnili, że warto i należy dalej organizować tego typu zawody, a dzięki temu promować zdrowy, aktywny i sportowy tryb życia. Zapraszamy za rok na kolejną, piątą już odsłonę rajdu....

Galeria imprezy.