tauron night biking baner internet

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Rekord frekwencji podczas piątej edycji Rajdu Nordic Walking !!! 453 uczestników tegorocznego Rajdu !!!

nordic2016W sobotę 18 czerwca br., odbyła się piąta edycja jaworznickiego Rajdu Nordic Walking. Tradycyjnie już Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Paweł Silbert. Pomysłodawcą, inicjatorem i czynnym uczestnikiem zawodów jest poseł RP Dariusz Starzycki. W tym roku, w organizację imprezy włączyła się także Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Monika Bryl, która również wzięła czynny udział w rajdzie pokonując jego trasę. Podczas tegorocznej, piątej już edycji Rajdu na jego starcie stanęło aż 453 uczestników co jest rekordem frekwencji !!! W jaworznickim Rajdzie udział biorą nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale również miast ościennych co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i popularności imprezy, która już od pięciu lat gości w Jaworznie. Start i meta Rajdu zlokalizowana jest w Ośrodku Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOSFERA, a jego trasa prowadzi pięknymi okolicami Warpia, Dobrej, Chrząstówki. 

Do wyboru uczestników Rajdu przygotowano dwie trasy: trasę bardziej wymagającą o długości ok. 9 kilometrów, dla tych, którzy czuli się na siłach w szybszym i mocniejszym tempie pokonać jej trudy oraz krótszą mniej wymagającą na dystansie ok. 6 kilometrów. Oczywiście każdej grupie przewodniczyły wykwalifikowane instruktorki Nordic Walking i wzorem lat poprzednich do dyspozycji uczestników były panie Anna Wojkowska i Donata Dzimińska - Bizub - doświadczone i cenione instruktorki tej dyscypliny. A czas przed startem rajdu oraz po jego zakończeniu umilał jego uczestnikom zespół pana Marka Długopolskiego.

Podczas trwania imprezy Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych wraz z Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim przeprowadzali bezpłatne badania poziomu cukru, cholesterolu, trójglicerydów we krwi oraz pomiar tkanki tłuszczowej i ciśnienia tętniczego. Na stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaworznie osoby zainteresowane mogły skorzystać z alko i narkogogli, imitujących postrzeganie rzeczywistości - jak pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Przy stanowisku Naturhouse była możliwość przeprowadzenia badania składu ciała z podziałem na ilość tkanki tłuszczowej oraz płynów metabolicznych i konsultacja z dietetykiem. Z kolei na stanowisku Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie wydawane były owoce i zdrowe przekąski dla uczestników Rajdu.

Uczestnicy Rajdu na podstawie otrzymanego bonu mogli zjeść ciepły posiłek, skorzystać z bezpłatnie serwowanej kawy i herbaty. Każdy uczestnik Rajdu otrzymał medal i dyplom.

Wzorem lat ubiegłych okolicznościowe medale oraz po raz pierwszy z inicjatywy Pani Moniki Bryl – Zastępcy Prezydenta Miasta Jaworzna - zdrową niespodziankę w postaci słoiczka miodu wszystkim uczestnikom imprezy wręczali Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Pani Monika Bryl, Poseł na Sejm RP Pan Dariusz Starzycki, Dyrektor MCKiS w Jaworznie Pan Sebastian Kuś.

Wśród wszystkich uczestników rajdu przeprowadzony został konkurs wiedzy o Nordic Walking. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody w postaci rowerów i bonów do wykorzystania w sklepie Decathlon. A dla dzieci, które okazały się najlepsze w konkursie przygotowano nagrody w postaci hulajnogi. Nagrody zapewnił Urząd Miejski w Jaworznie, a wręczali je Pani Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Poseł na Sejm RP Pan Dariusz Starzycki. Nagrody niespodzianki otrzymał również najmłodszy i najstarszy uczestnik Rajdu.

Wszyscy, którzy przynieśli na tegoroczny Rajd cztery medale z poprzednich edycji otrzymali upominki z rąk Dyrektora MCKiS Pana Sebastiana Kusia.

Finansowanie imprezy zapewnił Urząd Miejski w Jaworznie przy dodatkowym wsparciu Tauron Wytwarzanie S.A.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Rajdu serdecznie dziękujemy za udział, miłą atmosferę, sportową rywalizację i zapraszamy za rok na szósty, jaworznicki Rajd Nordic Walking !!!

Zapraszamy do Galerii