tauron night biking baner internet

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Podsumowanie 6. Rajdu Nordic Walking

 MG 2806W minioną sobotę 17 czerwca w Ośrodku Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOSFERA, odbył się jaworznicki 6. Rajd Nordic Walking, którego pomysłodawcą jest Poseł RP p. Dariusz Starzycki. Honorowy Patronat objał Prezydent Miasta Jaworzna p. Paweł Silbert oraz Poseł RP p. Dariusz Starzycki.  Organizatorami rajdu byli: MCKiS Jaworzno, Biuro Promocji i Informacji UM w Jaworznie, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Jaworznie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które wspomagało organizację rajdu. Zawody miały na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integrację osób z różnego przedziału wiekowego. Rajd ma charakter rodzinnej rekreacji i nie jest nastawiony na typową rywalizację sportową - chociaż wszyscy startujący zawodnicy musieli wykazać się sporą kondycją i hartem ducha.
Podczas tegorocznej edycji Rajdu na starcie stanęło 408 uczestników, mimo że pogoda tego dnia płatała figle. Do wyboru uczestników Rajdu przygotowano dwie trasy: trasę bardziej wymagającą o długości ok. 9 kilometrów oraz krótszą na dystansie ok. 6 kilometrów.

Trasa rajdu prowadziła pięknymi okolicami Warpia, Dobrej i Chrząstówki. Oczywiście każdej grupie przewodniczyły wykwalifikowane instruktorki Nordic Walking. Panie Anna Wojkowska i Donata Dzimińska – Bizub udzielały cennych porad i wskazówek amatorom tej dyscypliny oraz przeprowadziły niezbędną przed startem rozgrzewkę i rozluźniający stretching na mecie. A czas przed startem rajdu oraz po jego zakończeniu umilał zespół pana Marka Długopolskiego.

Podczas trwania imprezy Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych wraz z Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim przeprowadzali bezpłatne badania poziomu cukru, cholesterolu, trójglicerydów we krwi oraz pomiar tkanki tłuszczowej i ciśnienia tętniczego. Przy stanowisku Naturhouse była możliwość przeprowadzenia badania składu ciała z podziałem na ilość tkanki tłuszczowej oraz płynów metabolicznych i konsultacja z dietetykiem. Z kolei na stanowisku Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie wydawane były owoce i zdrowe przekąski. Uczestnicy Rajdu na podstawie otrzymanego bonu mogli skorzystać z cateringu przygotowanego przez Megapizzę. Ponadto podczas trwania imprezy serwowano bezpłatną kawę i herbatę.

Po przekroczeniu linii mety zmęczeni lecz szczęśliwi uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Tradycyjnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o Nordic Walking. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci roweru, hulajnóg oraz wielu nagród pocieszenia ufundowanych przez Urząd Miejski w Jaworznie. Upominki otrzymali również najstarsi i najmłodszy uczestnik, które zapewnił Poseł RP Dariusz Starzycki. Nagrody wszystkim szczęśliwcom wręczyli wspomniany już wcześniej Poseł RP Dariusz Starzycki, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Sebastian Kuś oraz Zastępca Dyrektora MCKiS ds. Sportu Dariusz Chrapek.

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników imprezy, którzy mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych tak licznie przybyli i wzięli udział w Rajdzie. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję rajdu w przyszłym roku.

 MG 2687

 MG 2743

 MG 2834

 MG 2953

 MG 3106

 MG 3113