47 uczniów oraz 12 nauczycieli i instruktorów wzięło udział w dwóch turniejach scrabble organizowanych przez klub Podłęże Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie w Hali Sportowej w Osiedlu Stałym.

W piątek, 16 listopada, podczas XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Jaworzna w Scrabble Dzieci i Młodzieży w szranki stanęli uczniowie z 10 miast. Zostali podzieleni na trzy grupy: klasy od I do VI; klasy VII, VIII szkół podstawowych i gimnazja oraz klasy szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszej kategorii najlepszy był Michał Stańczyk z Radomska, druga Michalina Czekiel z Dąbrowy Górniczej, a trzeci Szymon Ratecki z Radomska. W średniej grupie wiekowej wygrał jaworznianin, Marcin Szczyrzyca, drugi był Michał Sztajnert z Wisły, a trzeci Piotr Duda z Tychów. Wśród najstarszych uczniów najlepiej zaprezentowała się Monika Szczyrzyca z Jaworzna, na drugim miejscu był Szymon Stępień z Bytomia, a na trzecim Erwin Borowiec z Radomska.

Zawodnicy, którzy wcześniej chcieli przyjeżdżać do Jaworzna po łatwą wygraną, szybko zweryfikowali swoje plany, bo poziom u nas jest naprawdę wysoki 0 mówi Aneta Szczyrzyca, instruktorka scrabble z klubu Podłęże i organizatorka jaworznickich zawodów.

17 listopada rozegrane zostały III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów. Po raz pierwszy zawody zaliczane były do rankingu Polskiej Federacji Scrabble. Turniej wygrał Dariusz Putoń z Rudy Śląskiej, który zwyciężył każdą z 7 rund. Druga była Marta Sztajnert z Wisły, a trzeci Maciej Śliwa z Zabrza.

Pierwszy raz startowałem w tych zawodach w ubiegłym roku, z takim samym rezultatem. Przyjeżdżam też na turnieje otwarte do Jaworzna. Organizację zawsze oceniam bardzo wysoko, bez zarzutu – przyznaje zwycięzca.