Pierwszoligowi siatkarze MCKiS Jaworzno wtorkowym meczem “telewizyjnym” na parkiecie Olimpii Sulęcin kończyli 23. kolejkę spotkań. Podopieczni Mariusza Łozińskiego i Mariusza Syguły wywieźli z województwa lubuskiego niestety tylko jeden punkt, przegrywając po zaciętej walce 2:3.

W dwóch pierwszych setach wtorkowego meczu gospodarze narzucili swój styl gry – w polu serwisowym pierwsze skrzypce grał Adrian Hunek, a pod siatką dobrze funkcjonował szczelny blok gospodarzy. Jaworznianie, mając problemy z przyjęciem i z kończeniem swoich akcji, nie byli w stanie przeciwstawić się podopiecznym Łukasza Hajca. Dwie pierwsze odsłony padły łupem Olimpii Sulęcin, do 23 i 20.

W kolejnych dwóch partiach role na parkiecie zupełnie się odwróciły. To MCKiS zaczał dominować na boisku. Zarówno w trzecim jak i czwartym secie przewaga naszego zespołu nie podlegała żadnej dyskusji. W partii numer trzy nie do zatrzymania był Rafał Pawlak, który skutecznym atakiem przypieczętował wygraną naszego zespołu 25:15. Także czwarta odsłona meczu od samego początku układała się po myśli jaworznian. Podopieczni Łozińskiego objęli w niej prowadzenie 13:9 i później 17:10 i ku zaskoczeniu miejscowych kibiców wygrali łatwo do 17 i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującym piątym secie więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze, którzy od stanu 8:8 przejęli inicjatywę na boisku i dzięki punktom zdobytym blokiem i zagrywką cieszyli ze zwycięstwa 15:9.

Liga nie zwalnia tempa, dlatego już w najbliższą sobotę – 9 lutego – nasz zespół podejmować będzie we własnej hali drużynę UKS Mickiewicz Kluczbork. Zespół z Kluczborka na własnym boisku pokonał MCKiS 3:1, w sobotnie popołudnie będzie więc doskonała okazja do rewanżu. Mecz w Hali Sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 rozpocznie się o godzinie 16.00 Serdecznie zapraszamy!