Jawor2019-02-08T09:27:00+00:00

Project Description

Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor”jawor

Festiwal, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Młodzieżowy Dom Kultury, odbywa się nieprzerwanie od 2001 r. i wciąż cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, a także wśród nauczycieli i instruktorów. Jest to doskonała okazja, by poprzez praktyczne zapoznanie się z kulturą rozwijać wrażliwość estetyczną kolejnych pokoleń.

Każdego roku uczestnicy prezentują wysoki poziom artystyczny w następujących konkursach i przeglądach: recytatorskim, wokalnym, teatralnym, tanecznym, plastycznym i przedszkolnym.

Mamy nadzieję, że festiwal przez te wszystkie lata stał się dla uczestników nie tylko miejscem prezentacji własnego dorobku i konfrontacji dokonań artystycznych, ale również, a może przede wszystkim, miejscem wspólnej, dobrej zabawy. Pragniemy poprzez ten festiwal uwrażliwiać nasze młode pokolenie na sprawy nie tylko ich życia codziennego, ale chcemy ich uczyć tworzyć i odbierać kulturę. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania tą imprezą, której ranga stale wzrasta. 

Zachęcamy do udziału młodych ludzi z całej Polski, nie tylko z Jaworzna!

„Jawor” 2019

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się Przeglądem Teatralnym, w dniu 26 marca, a zakończy przeglądem „Z ekologią na Ty” adresowanym do dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to jedyny z przeglądów dla tej grupy wiekowej. Wszystkie pozostałe przeglądy są skierowane dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uroczysta Gala z wręczeniem nagród została zaplanowana na 24 maja, tym razem w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków. 

Celem Festiwalu jest nie tylko pobudzenie aktywności dziecięcych i młodzieżowych zespołów artystycznych do twórczego wysiłku, ale również stworzenie warunków do wymiany doświadczeń oraz do czerpania inspiracji z działań i osiągnięć innych uczestników festiwalu.

Uczestników prosimy o szczegółowe zapoznanie się z ogólnym regulaminem XIX Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor”, a także z regulaminami odnoszącymi się do poszczególnych przeglądów.

Najnowsze informacje Kulturalne

  • informacja

Informacja

14/02/2019|Kultura, W dzielnicach|

Szanowni Państwo Recital Walentynkowy, który zaplanowany był na 15 lutego w klubie "Szczak", nie odbędzie się ze względu na żałobę narodową. Prosimy o wyrozumiałość. Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

  • dnia-jaworzna-2019-organek

Parada Gwiazd na Dni Jaworzna 2019!

14/02/2019|Kultura, Puls Jaworzna, Wydarzenia|

W weekend - 15-16 czerwca - do naszego miasta zawitają wielkie gwiazdy! Tegoroczną edycję Dni Jaworzna uświetni sześć niesamowitych koncertów. Organizator – Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – tym razem postawił na gwiazdy [...]

  • daria-zawiałow

Wokalna petarda na scenie Domu Kultury!

05/02/2019|Kultura, MCKiS, Wydarzenia|

Gwiazdą drugiej odsłony nowego cyklu muzycznego dekaTON będzie Daria Zawiałow - wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Jej znakiem rozpoznawczym są silna osobowość sceniczna i niesamowicie mocny wokal. Debiutancka płyta Darii pt: "A Kysz!" pojawiła się [...]

  • koncert-zespołu

Mocny debiut dekaTON’u z Dr Misio

31/01/2019|Kultura, MCKiS, Rozrywka, Wydarzenia|

Rewelacyjny koncert Dr Misio otworzył tegoroczną, premierową edycję cyklu muzycznego dekaTON. Jaworznicka publiczność dostała solidną dawkę prostego, żywiołowego rocka. Charyzmatyczny wokalista - Arek Jakubik - nawiązał świetny kontakt z widzami, których porwał do zabawy a [...]

Relacje video z poprzednich edycji Festiwalu