Klub Gigant2018-04-09T13:07:04+00:00

Project Description

Klub Gigant MCKiS

ul. Granitowa 3
43–600 Jaworzno
tel. 32 616 55 61

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Halina Siodłak
e-mail: halina.siodlak@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 11.00 – 17.00
wtorek: 13.00 – 19.00
środa: 13.00 – 20.00
czwartek: 13.00 – 19.00
piątek: 11.00 – 17.00

Zajęcia w Klubie Gigant

W godzinach otwarcia, Klub Gigant zaprasza do skorzystania z gier planszowych, stołu do ping-ponga i piłkarzyków. W placówce organizowane są różnorodne imprezy okolicznościowe na potrzeby lokalnej społeczności. A wśród najważniejszych zajęć cyklicznych znajdują się:

Zajęcia manualno-plastyczne adresowane są do dzieci w wieku 6 – 13 lat. Tematyka zajęć związana jest ze zmieniającymi się porami roku i świętami okolicznościowymi. Dzieci, posługując się różnymi technikami plastycznymi i materiałami, twórczo spędzają czas, rozwijają wyobraźnię oraz mają szansę odkryć swoje talenty.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 16.00 – 18.00

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

Uczestnicy poznają reguły gry w scrabble, rozwijają umiejętności logicznego myślenia oraz ćwiczą wyobraźnię i pamięć.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 13.00 – 14.00

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

„Kijowy” trening to nowa propozycja w ofercie Klubu Gigant. Zajęcia oparte są na cieszącej się największą popularnością formie rekreacji, jaką jest Nordic Walking. Ma ona niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. W zajęciach może wziąć udział każdy, kto chce się dowiedzieć, jak prawidłowo maszerować z kijkami.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki, w godz. 17.00 – 19.00.

Instruktor: Judyta Fidzińska

„Super Spalanie” to kontynuacja treningów z cyklu „Piękna sylwetka”. Mają one na celu zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni oraz utratę wagi. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z motywacją. Dzięki tym zajęciom mozna poprawić swoje samopoczucie i aktywnie spędzisz czas w miłej atmosferze.

Zajęcia odbywają się w środy (godz. 18.30 – 19.30) i piątki (godz. 13.00 – 14.00).

Instruktor: Judyta Fidzińska

W trakcie zajęć dzieci ćwiczą emisję głosu, interpretację utworów, przygotowują się do miejskich oraz regionalnych konkursów wokalnych.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 16.00 – 17.30.

Instruktor: Bernadeta Zapała

Działający od 2012 roku „Klub 50+ Babski Magiel”, realizowany przy współpracy z Filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Osiedlu Gigant, integruje aktywne kobiety, które w swoim gronie ciekawie spędzają wolny czas. Program spotkań budowany jest w oparciu o zainteresowania uczestniczek Babskiego Magla. Organizowane są spotkania z nietuzinkowymi ludźmi, wyjazdy do kina i teatru, dyskusje o książkach, pokazy makijażu i wizażu, warsztaty rękodzielnicze pn. „Kreatywne tworzenie” oraz zajęcia kulinarne. Klub 50+ jest miejscem gdzie przyjaźnie, spotkania i kontakt z innymi ludźmi dla wielu osób jest sposobem na walkę z bezczynnością i lekarstwem na samotność.

Zajęcia odbywają się w piątki, w godz. 11.00 – 13.00.

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

Najnowsze informacje z placówek MCKiS Jaworzno

  • święty-mikołaj

Mikołajkowe warsztaty w Klubie Szczak

10/12/2018|Kultura, MCKiS, Rozrywka, W dzielnicach|

Klub Szczak zorganizował dla dzieci nieszablonowe i pobudzające wyobraźnię Mikołajki. 6 grudnia odbyły się mikołajkowo-świąteczne warsztaty z pieczenia pachnących smakołyków, lepienia z gliny i tworzenia zimowych witraży. Podczas spotkania dzieci przygotowały urokliwe ciasteczka [...]

  • mikołaj-w-szczakowej
  • spektakl-teatralny
  • pokaz-świetlny

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Domu Kultury

10/12/2018|MCKiS, W dzielnicach|

W Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego również zagościł Święty Mikołaj, który do dzieci przybył kolejnego dnia po wspólnej zabawie na jaworznickim Rynku. Przy organizacji przedsięwzięcia jak zwykle pomogło Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna. Na początku imprezy [...]

  • mikołaj-w-klubie-wega

Mikołajkowo w Wedze

10/12/2018|Kultura, MCKiS, Rozrywka, W dzielnicach|

Święty Mikołaj co roku odwiedza każdy zakątek na kuli ziemskiej a jego przybycie zwiastuje cudowny, pełen zapachu piernika, świąteczny czas. Do podopiecznych Klubu Wega dotarł już 4 grudnia i zaprosił wszystkie dzieci na mikołajkowy wypad [...]

  • wróżby-andrzejkowe

Andrzejkowy zawrót głowy

07/12/2018|Kultura, MCKiS, Rozrywka, W dzielnicach, Wydarzenia|

Tradycyjnie, jak co roku Klub Szczak we współpracy z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej Góra Piasku zorganizował dla pań wieczór andrzejkowy. Tym razem spotkanie odbyło się w dniu 29 listopada. Andrzejki są doskonałą okazją nie tylko [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno

Domy Kultury i Kluby MCKiS Jaworzno