Klub Kasztan2019-01-16T09:15:34+00:00

Project Description

Klub „Kasztan” na Jeziorkach

ul. Kasztanowa 30
43 – 600 Jaworzno
tel. 32  616 22 80

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Ewelina Ogiołda
e-mail: ewelina.ogiolda@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00 – 20.00

Zajęcia w Klubie Kasztan

W godzinach otwarcia, Klub Kasztan zaprasza do codziennego korzystania z gier planszowych, stołów do bilarda i ping-ponga oraz piłkarzyków. 

Na przestrzeni całego roku Klub Kasztan organizuje cyklicznie:

 • wystawy sztuki amatorskiej,
 • zajęcia w czasie ferii zimowych i wakacji dla dzieci i młodzieży,
 • imprezy okolicznościowe dla dzieci i dorosłych np.: Dzień Dziecka, andrzejki, mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet,
 • wyjazdy do teatru i do kina.

Wśród najważniejszych zajęć stałych znajdują się:

W tym roku ruszamy z nowa ofertą do wszystkich, którzy chcą spróbować pracy z gliną. Zapraszamy do grupy mieszanej, gdzie dorośli z dziećmi będą mogli wyczarować z tego naturalnego tworzywa wszystko, co podpowie im wyobraźnia.

Zajęcia odbywają się w:

 • poniedziałki, grupa mieszana, godz. 18.15
 • czwartki, godz. 16.00 (grupa młodsza) i godz. 17.30 (dorośli)

Instruktor: Małgorzata Wosik

Na zajęciach poznajemy przeróżne planszówki, gry karciane, rozwiazujemy quizy, szarady i krzyżówki, a wszystko po to, by dbać o umysł i jak najdłużej zachować jego sprawność.

Zajęcia odbywają się we:

 • wtorki, godz. 17.30

Instruktor: Ludwika Smalcerz

Oferta klubowa kierowana do kobiet dojrzałych i seniorek, które chcą w miłej i twórczej atmosferze spędzać popołudnia, podczas których zaznajomią się z tajnikami rękodzieła artystycznego, podzielą się wiedzą i doświadczeniem z innymi paniami, pojadą wspólnie na wycieczkę lub do kina bądź teatru.

Spotkania odbywają się w:

 • środy, godz. 17.00

Instruktor: Ludwika Smalcerz

Nordic Walking wpisuje się w naszą ideę propagowania zdrowej aktywności fizycznej i stylu życia, który daje radość. Trasy dzielnicy JEZIORKI są piękne i zachęcają do spacerów, a jeśli połączymy to ze wspaniałą życzliwą atmosferą to z pewnością pozytywny efekt będzie podwójny.

Zajęcia odbywają się w:

 • środy, godz. 19.00
 • piątki, godz. 9.00

Instruktor: Ludwika Smalcerz

Zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni twórczej, umiejętności manualnych i pasji tworzenia. Dzieci poznają różne techniki plastyczne, kształtują proekologiczną postawę poprzez wykorzystywanie w swej twórczości surowców wtórnych. W czasie przerwy – by urozmaicić zajęcia – prowadzone są zabawy muzyczno-ruchowe.  

Spotkania odbywają się w:

 • poniedziałki, godz. 16,00

Instruktor: Ludwika Smalcerz

Zajęcia w formie tanecznych sesji dla wszystkich, którzy pragną utrzymać swoje ciało w jak najlepszej kondycji. Zajęcia skierowane do osób dorosłych.

Zajęcia odbywają się w:

 • czwartki, godz. 17.30

Instruktor: Renata Palęga

Zespół funkcjonuje od 1970 roku. Założycielką zespołu była Otylia Odrzywolska, kontynuatorką Felicja Warzecha. Obecnie zespół Jeziorczanki prowadzi Jadwiga Zawisza. Zespół uświetnia imprezy miejskie i dzielnicowe. Jeziorczanki biorą udział w konkursach i przeglądach folklorystycznych. Spośród krajowych imprez tego typu należy wspomnieć: przegląd w Olkuszu, Katowicach, Chorzowie, Wygiełzowie, Mikołowie oraz Mysłowicach. Ponadto corocznie prezentują się na konkursach i w przeglądach miejskich. Zespół może pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jedną ze znaczących form uznania dla zespołu był „Order Serca Matki Wsi” przyznany przez Krajowy Związek Rolników i Organizacji Rolniczych w Warszawie.

Zajęcia odbywają się we:

 • wtorki, godz. 16.00

Instruktor : Janusz Sołtysek

Najnowsze informacje z placówek MCKiS Jaworzno

 • informacja

Informacja

14/02/2019|Kultura, W dzielnicach|

Szanowni Państwo Recital Walentynkowy, który zaplanowany był na 15 lutego w klubie "Szczak", nie odbędzie się ze względu na żałobę narodową. Prosimy o wyrozumiałość. Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno

Domy Kultury i Kluby MCKiS Jaworzno