Klub Niko2019-01-14T11:21:22+00:00

Project Description

Klub Niko w Byczynie

ul. Na Stoku 14
43 – 600 Jaworzno
tel. 32 616 17 53

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Ewelina Ogiołda
e-mail: ewelina.ogiolda@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku
8.00 – 21.00

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

W trakcie spotkań dzieci mają okazję poznawać różne techniki plastyczne, kształtować swoją wrażliwość estetyczną, a dzięki wystawom pochwalić się swoimi zdolnościami. Zajęcia pozwalają na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu młodych artystów. Ich celem jest zainteresowanie dzieci sztuką i różnymi sposobami wyrażania siebie poprzez działania artystyczne. To wspaniała okazja do integracji z rówieśnikami i poznania swoich talentów. Program zajęć jest skomponowany w taki sposób, aby wszyscy uczestnicy poznali nieograniczony świat ich własnej twórczości. W tym roku do zajęć zostaną włączone zabawy przy muzyce, zabawy z tekstem oraz ogólnorozwojowe animacje. Artystyczne spotkania będą odbywały się w Klubie Niko lub w plenerze.

Harmonogram zajęć:

 • wtorki, godz.16.15 – „Do dzieła!” (od 7 r.ż.)
 • czwartki, godz. 16.30 – „Sztuka dla malucha” (5 – 6 l.)

Instruktor: Kinga Jończyk

Pracownia ceramiczna otwarła swoje podwoje w kwietniu 2013 roku i od tego momentu rozwija działalność. Uczestnicy mogą tutaj szlifować zdolności manualne i kształtować wyobraźnię przestrzenną. Dotychczas w klubie zorganizowano kilka dużych wystaw prac. Dzieci zostały również docenione w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym „Ulubione cztery łapy: kot łaciaty, pies kudłaty”, zdobywając wyróżnienia, a w jednym przypadku zajmując miejsce na podium.

Harmonogram zajęć:

 • poniedziałki, godz. 16.30 (grupa mieszana)
 • środy, godz. 16.30 (dzieci grupa I) i 18.15 (dzieci grupa II)

Instruktor: Małgorzata Wosik

Podczas zajęć dzieci uczą się emisji głosu, interpretacji piosenek, pracują nad dykcją, wykonują ćwiczenia głosowe oraz śpiewają z towarzyszeniem akompaniamentu. Uczestnicy biorą także udział w przeglądach, konkursach i imprezach organizowanych przez instytucje kultury i oświatowe.

Harmonogram zajęć:

 • poniedziałki, godz. 15.00
 • środy, godz. 15.00

Instruktor: Katarzyna Habowska

Instruktor prowadzi zajęcia w formie zabaw rozwijających wyobraźnię, świadomość ruchu, gestu i słowa. Dzieci i młodzież uczestniczą także w teatralnych projektach, których efekty można zobaczyć na scenie podczas różnych imprez organizowanych przez MCKiS.

Plan pracy wg projektów.

Instruktor: Agata Sikora

W trakcie zajęć uczestnicy poznają tajniki perspektywy, kompozycji oraz podstaw rysunku i malarstwa.

Spotkania wg indywidualnego toku zajęć.

Instruktor: Renata Palęga

Harmonogram zajęć:

 • wtorki, godz. 16.00
 • środy, godz. 16.00
 • piątki godz. 16.00

Instruktor: Alina Dulęba

Zajęcia dla dorosłych w Klubie Niko

Propozycja dla tych, którym brakuje enrgii do zmagań z codziennością, dla tych, którzy pragną zmienić swe ciało, dla tych, którzy chcą poznać filozofię dającą radość życia.

Harmonogram zajęć:

 • poniedziałki, godz. 19.00
 • środy, godz. 19.00.

Instruktor: Sylwia Twaróg

Propozycja skierowana jest przede wszystkim do pań, które chcą w miłej atmosferze zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie.

Zajęcia odbywają się w środy, godz. 17.30.

Instruktor: Renata Palęga

Sekcja zaczęła działać we wrześniu 2015 r. i skupia wokół siebie pasjonatów rękodzieła artystycznego.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, godz. 17.00.

Instruktor: Renata Palęga

Grupa utworzona w Klubie MCKIS „Podłęże” na prośbę aktywnych kobiet, pragnących rozwijać i szlifować swoje talenty oraz spędzać kreatywnie czas. Program budowany jest w oparciu o zainteresowania i potrzeby uczestniczek, które będą pracować takimi technikami jak m.in.: decoupage, sospeso, filcowanie, papierowa wilkina, mozaika. W trakcie zajęć tworzone są dekoracje, biżuterie i wiele użytkowych prac. W 2017 roku działalność grupy została przeniesiona do Klubu Niko. Spotkania Strefy Kobiet rozszerzone o spotkania z ciekawymi gośćmi, wyjścia w plener i inne artystyczne wydarzenia.

Zajęcia odbywają się w czwartki, godz. 18.30.

Instruktor: Kinga Jończyk

Propozycja kierowana jest do osób pełnoletnich, które chcą aktywnie spędzać czas. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu oraz w wybrane soboty. W zależności od potrzeb i możliwości każdy decyduje, jak często będzie brał w nich udział. Grupa Nord Walkers trenuje już czwarty rok, organizując cykliczne wydarzenia sportowe takie jak Wakacyjny Rajd Nordic Walking, Marsz Mikołajkowy, Marsz Karnawałowy oraz wiele innych. Trenujący biorą udział w licznych imprezach na terenie miasta i nie tylko. W roku 2017 uczestnicy grupy wzięli udział w autorskim projekcie arteterapeutycznym, który łączył nordic walking oraz sztukę. Na treningach obowiązuje sportowy strój i obuwie oraz własny sprzęt. Zapraszamy wszystkich tych, którzy szukają motywacji do wyjścia z domu, chcą przebywać ludźmi i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie.

Harmonogram zajęć:

 • poniedziałki, godz. 17.30 (grupa początkująca)
 • wtorki, godz. 18.00 (grupa treningowa)

Instruktor: Kinga Jończyk

Instruktor prowadzi zajęcia w formie projektów rozwijających wyobraźnię, świadomość ruchu, gestu i słowa.

Plan pracy wg projektów.

Instruktor: Agata Sikora

Zespół istnieje od 1984 roku. Byczynianki aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, biorąc udział między innymi w Dożynkach Miejskich oraz licznych przeglądach zespołów folklorystycznych. Zespół jest również ambasadorem miasta poza jego granicami, występując na Śląsku i w Małopolsce. „Byczynianki” także dynamicznie włączają się w działalność Klubu i życie dzielnicy, występując na wszystkich imprezach okolicznościowych oraz dzieląc się swym doświadczeniem dotyczącym dawnych obrzędów ludowych.

Spotkania odbywają się w poniedziałki, godz. 16.30.

Instruktor: Dariusz Fec

Harmonogram zajęć:

 • poniedziałki, godz. 16.00 – 19.00
 • czwartki, godz. 16.00 – 19.00

Najnowsze informacje z placówek MCKiS Jaworzno

 • informacja

Informacja

14/02/2019|Kultura, W dzielnicach|

Szanowni Państwo Recital Walentynkowy, który zaplanowany był na 15 lutego w klubie "Szczak", nie odbędzie się ze względu na żałobę narodową. Prosimy o wyrozumiałość. Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno

Domy Kultury i Kluby MCKiS Jaworzno