Klub Podłęże2018-04-09T13:09:26+00:00

Project Description

Klub Podłęże MCKiS

ul. Towarowa 61
43-600 Jaworzno
tel. 32 616 55 61
kom. 883 327 143
e-mail: swietlica.podleze@mckis.jaw.pl

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Halina Siodłak
e-mail: halina.siodlak@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do czwartku: 16.00 – 19.00
piątek: 15.30 – 17.00

Zajęcia w Klubie Podłęże

W związku z kompleksowym remontem pawilonu handlowego przy Alei Piłsudskiego 72, w którym do tej pory mieścił się Klub Podłęże, koła zainteresowań i warsztaty artystyczne odbywają się obecnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących, mieszczącym się przy ul. Towarowej 61. Warsztaty taneczne i zajęcia fitness odbywają się w Hali Sportowej na Osiedlu Stałym (ul. Inwalidów Wojennych 18). Zestaw stałych zajęć Klubowych wygląda następująco:

Na zajęciach wokalnych uczestnicy ćwiczą: emisję głosu, dykcję i interpretację utworu oraz przygotowują się do miejskich i regionalnych konkursów wokalnych.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, w godz. 16.30 – 18.30.

Instruktor: Bernadeta Zapała

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci i młodzieży mające na celu rozwijanie zainteresowań technikami szycia, haftowania, dziergania na drutach i szydełku, wikliną papierową, decoupage, quilingu oraz scrapbookingu.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, w godz. 16.00 – 17.30.

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

Uczestnicy spotkań zapoznają się z regułami gry w scrabble, rozwijają swoje umiejętności językowe i poszerzają zakres słownictwa. Rozgrywki treningowe są również dobrą okazją do aktywnego i sympatycznego spędzania czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach. W ciągu roku najlepsi gracze wyjeżdżają na regionalne i krajowe turnieje scrabble.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 15.00 – 16.00 (dzieci), 15.30 – 17.30 (młodzież i dorośli).

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Na zajęciach dzieci przygotowują spektakl, który jest następnie przedstawiany na konkursach i przeglądach teatralnych. Biorą także udział w zabawach teatralnych, ćwiczą emisję głosu i ruch sceniczny.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 16.30 – 18.30.

Instruktor: Bernadeta Zapała

„Babciny Tobołek” to warsztaty dla seniorów, podczas których wykorzystywane są różne techniki rękodzieła artystycznego oraz recyklingu w sztuce. Celem spotkań jest wspieranie twórczości osób starszych, pobudzanie ich do działania, trening koordynacji wzrokowo-ruchowej, zapewnienie motywacji do kreatywnego spędzania czasu.

Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 16.00 – 17.30.

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

Uczestnicy wykonują ćwiczenia wzmacniające sylwetkę, poprawiające ogólną kondycję i wydolność sercowo-naczyniową. Wprowadzane są też elementy stepu, jogi i relaksacji.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, w godz. 11.00 – 11.50, w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia plastyczne przeznaczone dla dzieci od 6 do 9 roku życia. Ich tematyka ściśle związana jest ze zmieniającymi się porami roku i świętami okolicznościowymi. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne techniki plastyczne, a uczestnicy mają szansę eksperymentować z materiałami i narzędziami do artystycznej ekspresji.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 16.00 – 17.30.

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

W zajęciach mogą brać udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Uczestnicy ćwiczą emisję głosu, przygotowują się do konkursów, przeglądów itp.

Zajęcia odbywają się w piątki, w godz. 15.30 – 16.30.

Instruktor: Bernadeta Zapała

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci z klas III – V szkół podstawowych. Na warsztatach poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall i breakdance.

Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 16.00 – 16.50, w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6 – 8 lat, gdzie uczą się podstaw rytmiczno-muzycznych, poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylu hip hop.

Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 15.00 – 15.50, w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Warsztaty dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chcących rozwinąć swoje umiejętności i zdolności w zakresie technik tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall i breakdance.

Zajęcia odbywają się w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym w:

  • poniedziałki, w godz. 16.00 – 18.00,
  • środy, w godz. 17.00 – 18.00.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia skierowane są do osób chcących utrzymać na odpowiednim poziomie swoją kondycję fizyczną. Podczas treningu aktywowane są głównie partie Biodra-Pośladki-Uda (BPU).

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 18.00 – 18.50, w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia są adresowane do pań pragnących zadbać o swoją kondycję, wykorzystując przy tym elementy choreografii tańca latynoamerykańskiego, zumby i stepu.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 19.00 – 19.50, w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Warsztaty dla dorosłych chcących spróbować swoich sił w zakresie technik tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall czy freestyle.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 18.00 – 20.00, w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Najnowsze informacje z placówek MCKiS Jaworzno

  • święty-mikołaj

Mikołajkowe warsztaty w Klubie Szczak

10/12/2018|Kultura, MCKiS, Rozrywka, W dzielnicach|

Klub Szczak zorganizował dla dzieci nieszablonowe i pobudzające wyobraźnię Mikołajki. 6 grudnia odbyły się mikołajkowo-świąteczne warsztaty z pieczenia pachnących smakołyków, lepienia z gliny i tworzenia zimowych witraży. Podczas spotkania dzieci przygotowały urokliwe ciasteczka [...]

  • mikołaj-w-szczakowej
  • spektakl-teatralny
  • pokaz-świetlny

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Domu Kultury

10/12/2018|MCKiS, W dzielnicach|

W Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego również zagościł Święty Mikołaj, który do dzieci przybył kolejnego dnia po wspólnej zabawie na jaworznickim Rynku. Przy organizacji przedsięwzięcia jak zwykle pomogło Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna. Na początku imprezy [...]

  • mikołaj-w-klubie-wega

Mikołajkowo w Wedze

10/12/2018|Kultura, MCKiS, Rozrywka, W dzielnicach|

Święty Mikołaj co roku odwiedza każdy zakątek na kuli ziemskiej a jego przybycie zwiastuje cudowny, pełen zapachu piernika, świąteczny czas. Do podopiecznych Klubu Wega dotarł już 4 grudnia i zaprosił wszystkie dzieci na mikołajkowy wypad [...]

  • wróżby-andrzejkowe

Andrzejkowy zawrót głowy

07/12/2018|Kultura, MCKiS, Rozrywka, W dzielnicach, Wydarzenia|

Tradycyjnie, jak co roku Klub Szczak we współpracy z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej Góra Piasku zorganizował dla pań wieczór andrzejkowy. Tym razem spotkanie odbyło się w dniu 29 listopada. Andrzejki są doskonałą okazją nie tylko [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno

Domy Kultury i Kluby MCKiS Jaworzno