Klub szachowy2018-03-05T11:06:27+00:00

Project Description

Klub Szachowy MCKiS

Klub szachowy MCKiS Jaworzno prowadzi swoją działalność od 1991 roku. Systematyczne szkolenie, realizowane przez trenerów od szeregu lat, przynosi bardzo pozytywne efekty. Miarą wieloletniej pracy są coraz większe sukcesy w rozgrywkach ligowych, turniejach szachowych krajowych i zagranicznych oraz Mistrzostwach Polski i Śląska.

Sekcja od wielu lat jest organizatorem rywalizacji szachowej na terenie Jaworzna na wielu poziomach rozgrywkowych. Wśród imprez, które cieszą się największym powodzeniem można wymienić: Grand Prix Jaworzna w szachach, międzynarodowe turnieje szachowe z okazji święta 3. Maja oraz 11. listopada, a także mistrzostwa szkół i przedszkoli.

Siedzibą Klubu szachowego, w której reprezentanci MCKiS Jaworzno trenują i grają, jest obecnie sala szachowa na I piętrze Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu, od godz. 16.00 do 19.00. We wtorki i czwartki trenują najmłodsi adepci tej dyscypliny sportowej, w piątki zaś spotykają się bardziej zaawansowani zawodnicy.

klub-szachowy-mckis

ZESPOŁY ZGŁOSZONE DO ROZGRYWEK LIGOWYCH W SEZONIE 2017/2018

SENIORZY:

  • II LIGA
  • EKSTRALIGA ŚLĄSKA

OGÓLNODOSTĘPNE SZKOLENIE PODSTAWOWE

Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS, ul. Grunwaldzka 80 (Pawilon A, piętro I)
wtorek, czwartek, piątek – godz. 16.00 – 19.00


Opiekun sekcji – Jolanta Guzik

Kontakt:

Archiwum informacji: www.jksz.mckis.jaw.pl

Informacje Klubu Szachowego MCKiS

  • szachiści-w-trakcie-turnieju

Jacek Stachańczyk liderem klasyfikacji

24/05/2018|Klub szachowy, Sport, Wydarzenia|

W miniony piątek 18 maja w hali na Osiedlu Stałym odbyła się czwarta edycja Szachowych Grand Prix Jaworzna organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Impreza składająca się z cyklu dziewięciu turniejów skierowana jest do wszystkich chętnych miłośników [...]

Sekcje sportowe MCKiS Jaworzno