decor-gora-5
21-10-17 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Podłęże

XVI Konkurs Piosenki Turystycznej

2017 XVI Konkurs Piosenki TurystycznejKlub MCKiS "Podłęże" serdecznie zaprasza do udziału w XVI Konkursie Piosenki Turystycznej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 19 do 20 października 2017 r. w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej.

Czytaj więcej...

SIERPIEŃ 2017 w Klubie PODŁĘŻE

tn klub podlęże lato w mieście 2017 na stronę

Wakacyjne atrakcje w Klubie MCKiS "Podłęże"

tn P1040358Sezon wakacyjny w Klubie MCKiS "Podłęże" zaczął się bardzo aktywnie. Już w pierwszym tygodniu lipca dzieci i młodzież uczestniczyły w atrakcyjnej wycieczce do Geoparku "Glinka" w Ujsołach, gdzie skorzystały z odkrytego basenu i parku linowego w pięknym otoczeniu Beskidu Żywieckiego.

Czytaj więcej...

Jaworzno zdobywa podium na Mistrzostwach Polski w Scrabble 2017

126 maja gimnazjaliści z KMS MCKiS "Podłęże" Jaworzno zdobyli III miejsce na PODIUM w XV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble w Kutnie w swojej kategorii.

Czytaj więcej...

Festiwalowe zmagania "Orzeszków" z Klubu MCKiS "Podłęże"

118 i 19 maja w Czerwionce - Leszczynach miał miejsce XXIII Dziecięcy Festiwal Teatralny, który zgromadził miłośników teatru amatorskiego z różnych części kraju. Na ogromnej scenie Centrum Kulturalno-Edukacyjnego zaprezentowały się teatry żywego słowa, lalkowe oraz teatr ruchu.

Czytaj więcej...

Artystyczny Piątek w Klubie MCKiS "Podłęże"

tn 121 kwietnia w Klubie "Podłęże" miał miejsce koncert mający na celu prezentację dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z placówek "Podłęże" oraz "Gigant". "Artystyczny Piątek" miał również formę podsumowania pracy w kółkach wokalnym i teatralnym w roku artystycznym 2016/2017.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie XVI Konkursu Mini Playback Show

1"Kolorowy zawrót głowy" – tak najprościej można podsumować tegoroczny konkurs Mini Playback Show, który miał miejsce w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Jaworznie.

Konkurs od szesnastu lat jest organizowany przez Klub MCKiS PODŁĘŻE, jednak ze względu na rekordową ilość uczestników (270 osób) odbył się Domu Kultury w Szczakowej.

Czytaj więcej...

Wielki sukces małej Agatki

Agata StokowskaAgatka Stokowska to ośmioletnia dziewczynka, której śpiew sprawia niesamowitą radość i jest jej wielka pasją. Na co dzień swoje umiejętności wokalne szlifuje w Klubie MCKiS "Podłęże" pod okiem instruktor Bernadety Zapały. Dziewczynka ma już na koncie kilka wokalnych sukcesów m.in. I miejsce w ubiegłorocznym Konkursie Piosenki Turystycznej.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Mini Playback Show

Mini Playback ShowKlub Młodzieżowy MCKiS „Podłęże” zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Mini Playback Show”, który odbędzie się 10 marca 2017r.
Mini Playback Show to konkurs muzyczny organizowany od 16 lat. Skierowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zadaniem każdego uczestnika jest imitacja śpiewu na bazie pełnego playbacku; poprzez strój, choreografię i specjalną charakteryzację można wcielać się w różne postaci ze świata muzyki.
Przy ocenie uczestników, jury bierze pod uwagę dobór repertuaru, oddanie charakteru danej piosenki oraz ocenia ogólny wyraz artystyczny.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na ferie w Klubie GIGANT

logo sokolW czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież z Osiedla Podłęże na zajęcia otwarte od 11.00 do 15.00 do Klubu GIGANT, ul. Granitowa 3.

I Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2016

2016 scrabble nauczycieleSerdecznie zapraszamy nauczycieli, instruktorów, trenerów, pedagogów i wychowawców z terenu Polski na I Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2016, które odbędą się 26 listopada 2016 r. w Klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu "Podłęże" przy Al. Piłsudskiego 72 w Jaworznie.

Czytaj więcej...

Zoologiczna eskapada klubowiczów z "Podłęża"

zoo krakow1Dnia 6 lipca b.r. dzieci i młodzież z Klubu Młodzieżowego Miejskiego Centrum Kultury i Sportu "Podłęże" z Jaworzna wyjechały na pierwszą w tym roku wakacyjną wyprawę- do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie XV Konkursu Piosenki Turystycznej

2016 Piosenka Turystyczna 2"Jutro znów wyruszymy na stary szlak, będziesz dalej szedł tam, gdzie pędzi wiatr" – to myśl przewodnia towarzysząca nam podczas XV Konkursu Piosenki Turystycznej zorganizowanego przez Klub MCKiS "Podłęże", który odbył się 20 i 21 października w Domu Kultury w Szczakowej.

Czytaj więcej...

CASTING do młodzieżowego zespołu tanecznego INSIDE

inside1W dniu 30 czerwca 2016 r. w Klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu „Podłęże” w Jaworznie odbył się CASTING do zespołu tanecznego INSIDE.

Czytaj więcej...

XI Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla dzieci i młodzieży

2016 scrabble plakatSerdecznie zapraszamy uczniów z terenu Polski na XI Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla dzieci i młodzieży 2016.

Czytaj więcej...

„Najmłodsza drużyna z KMS MCKiS Jaworzno najlepsza w Regionie”

c 0032W dniu 23 maja 2016 r. drużyna z Klubu Miłośników Scrabble Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie „Podłęże” zdobyła pierwsze miejsce w XIV Regionalnym Turnieju Scrabble Systemem Belgijskim w ZSO nr 11 w Sosnowcu.
W turnieju wzięło udział 21 graczy ze szkół podstawowych województwa śląskiego, którzy w trzyosobowych drużynach mieli za zadanie w ustalonym czasie układać na planszy wysoko punktowane wyrazy.

Czytaj więcej...

Wyniki ogólnopolskich wrześniowych XI Mistrzostw Jaworzna w Scrabble 2016

2016 scrabble17 i 18 września w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Osiedlu Stałym w Jaworznie odbyły się XI Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble – Grand Prix Polski 2016 – Mistrzostwa Regionów 2016 – Górny Śląsk i Małopolska – otwarty turniej rankingowy PFS dla uczestników z całej Polski.

Czytaj więcej...

Całe podium w Tychach dla Jaworzna

scrabble tychy 1W dniu 15 maja 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Tychach , w ramach LOGOS FEST- II Tyskiego Festiwalu Słowa, odbył się Pierwszy Tyski Nierankingowy Turniej Scrabble. Zaawansowani gracze oraz początkujący amatorzy z Tychów, Bytomia, Zabrza, Katowic i Jaworzna rozegrali 6 rund. Możliwe, że graczom z Jaworzna dopisało szczęście, może nie było też tłumów na sali gier (14 uczestników), ale z pewnością musieli oni bazować również na swojej wiedzy i umiejętnościach, gdyż w rezultacie po zakończonym turnieju to właśnie oni zajęli całe zwycięskie podium.

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji "Lato w mieście" w Klubie Młodzieżowym MCKiS Podłęże

Podłęże lato w mieście 18W Klubie MCKiS "Podłęże" przez dwa wakacyjne miesiące wiele się działo. Nasza letnia oferta skierowana była przede wszystkim do dzieci, które nie miały szans nigdzie wyjechać na wypoczynek. W lipcu i w sierpniu przewidziano dla nich m.in. wycieczki, konkursy, gry i zabawy w plenerze, zajęcia wokalne, plastyczne i taneczne.

Jedną z pierwszych atrakcji, z jaką wyszliśmy do dzieci, była wycieczka autokarowa do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie mogliśmy podziwiać różne okazy egzotycznych zwierząt. W lipcu wybraliśmy się również do "Doliny Osikowej" w Koziegłowach, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach rękodzieła artystycznego. Dzieci oraz opiekunowie ręcznie wykonywali prace z drewna osikowego, m.in. kolorowe kwiaty i inne ozdoby. Była to wspaniała przygoda z wykorzystaniem wielkiej, niczym nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.

Czytaj więcej...

Festiwalu Gier Planszowych MORIGAL na Podłężu

DSCN2764W dniu 2 czerwca 2016 r. w Klubie MCKiS "Podłęże" odbyła się kolejna edycja Festiwalu Gier Planszowych MORIGAL. Wszystkie dzieci i młodzież, która chciała spędzić czwartkowe popołudnie w kreatywny sposób mogła wziąć udział w bezpłatnych zajęciach.

Czytaj więcej...