decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Podłęże

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów 2018

plakat scrabble1 nauczycieleSerdecznie zapraszamy nauczycieli, instruktorów, trenerów, pedagogów i wychowawców z terenu Polski na III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów 2018, które odbędą się 17 listopada 2018 r. w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, przy ul. Inwalidów Wojennych 18 w Jaworznie (dzielnica Osiedle Stałe).

Czytaj więcej...

Turystycznie i ekologicznie

piotur 0095W tym roku, już po raz siedemnasty, Klub MCKiS "Podłęże" zorganizował Konkurs Piosenki Turystycznej, który w tej edycji został rozszerzony także o tematykę ekologiczną. W dwudniowych zmaganiach scenicznych (18 i 19 października) w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej wzięło udział ponad 300 uczestników. W przeważającej większości byli to wychowankowie jaworznickich szkół i przedszkoli, nie brakło jednak także gości spoza naszego miasta - gościliśmy również dzieci i młodzież z Pszczyny oraz Katowic.

Pierwszego dnia na zaprezentowały się przedszkolaki, najliczniejsza, najbardziej kolorowa i energiczna grupa wykonawców. Nagrody przyznane zostały zarówno solistom, jak i zespołom.

Czytaj więcej...

XVII Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

XVII KPTiEKlub MCKiS "Podłęże" serdecznie zaprasza do udziału w XVII Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 18 do 19 października 2018 r. w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Jaworznie.

Czytaj więcej...

25 sierpnia „Aktywne Dzielnice” ponownie zagościły w Parku Podłęże.

dabrowianki podleze aktywne dzJaworznianie, którzy pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zdecydowali się na udział w imprezie, na pewno nie pożałowali swojej decyzji.

Czytaj więcej...

Lipiec w Klubie Podłęże

lato podleze 0001Wakacje to czas wypełniony zabawą, radością, wyjazdami, wycieczkami, a także czas zawierania nowych znajomości. By wakacje były udane, warto wybrać się w góry lub pojechać nad morze, jeśli jednak nie ma takiej możliwości, warto czas spędzić w Klubie "Podłęże". Tutaj dla dzieci i młodzieży przygotowano bogatą ofertę, wśród której każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Z cyklu "Podróże dalekie i bliskie" jedną z ciekawszych przyrodniczych propozycji dla naszych podopiecznych był wyjazd do Egzotarium w Sosnowcu. Mogliśmy tam podziwiać oceaniczne stawonogi, ryby, węże, kameleony, a nawet sporych rozmiarów krokodyle. Inną propozycją był wyjazd do Parku Rozrywki w Ochabach, gdzie uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia parku miniatur, parku dinozaurów, obejrzenia emocjonującego filmu w kinie 6D, a przede wszystkim zabawy w parku linowym. Odwiedziliśmy również Zagrodę Edukacyjną "Maciejówka" na Jurze Krakowsko -Częstochowskiej – miejsce magiczne i bardzo przyjazne, w którym dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych i plastycznych. Mieliśmy niepowtarzalną okazję nauczyć się lepić pierogi oraz samodzielnie stworzyć filcowany obrazek z wełny czesankowej. 

Czytaj więcej...

Akcja Lato - Klub Podłęże

podleze lato

"Artystyczna środa"

12"Artystyczna środa" to cykliczne przedsięwzięcie klubów MCKiS Podłęże i Gigant, mające na celu podsumowanie pracy w kołach zainteresowań.
25 kwietnia w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Jaworznie odbył się koncert prezentujący tegoroczny dorobek artystyczny dzieci, młodzieży i dorosłych. Prezentacje zostały podzielony na dwie części.

Czytaj więcej...

Wielkanocne warsztaty rękodzieła w klubie „Podłęże”

20180314 173242Choć za oknami nieśmiało daje znać o sobie wiosna, to w klubie „Podłęże” w środowe popołudnie 14 marca zapach iście letni. A to wszystko za sprawą piętrzącego się siana, z którego uczestniczki otwartych warsztatów rękodzieła artystycznego tego dnia „motały” zajączki jako symbol nadchodzącej Wielkanocy. Z dużym niedowierzaniem każda z pań zabrała się do pracy, by już po godzinnych intensywnych wysiłkach zobaczyć swoje dzieło.

Czytaj więcej...

Drugi tydzień ferii w Klubie MCKiS "Podłęże"

tn 1W drugim tygodniu ferii dzieci i młodzież z Klubu MCKiS "Podłęże" mogły liczyć na sporą dawkę ciekawych propozycji.

Czytaj więcej...

Zimowe ferie z klubem „Podłęże”

1Choć aura zupełnie niezimowa, to jednak w wesołej atmosferze minął pierwszy tydzień ferii. Uczestnicy akcji „Zima w mieście 2018” w klubie MCKiS „Podłęże” próbowali „ulepić” bałwanki mimo braku śniegu, czas spędzili także rozrywkowo grając w przeróżne gry karciane i planszowe.

Czytaj więcej...

Bal Seniora w Klubie Podłęże

12 stycznia 2018 r. w Klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu "Podłęże" w Jaworznie odbył się karnawałowy Bal Seniora, na którym bawiło się aż 60 uczestników.

bal seniora 1Przy muzyce "na żywo" zabawom nie było końca, parkiet był pełny po brzegi, a pyszny poczęstunek znikał w oka mgnieniu.

Prezentowano odważne stroje, humory dopisywały, a czas pędził tak szybko, że nawet nie wiadomo kiedy zegar wybił godzinę zakończenia imprezy i z nieukrywanem żalem trzeba było się pożegnać.

Czytaj więcej...

XVI Konkurs Piosenki Turystycznej

2017 XVI Konkurs Piosenki TurystycznejKlub MCKiS "Podłęże" serdecznie zaprasza do udziału w XVI Konkursie Piosenki Turystycznej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 19 do 20 października 2017 r. w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej.

Czytaj więcej...

Magiczna Zabawa Andrzejkowa dla dzieci w Klubie PODŁĘŻE

130 listopada w Klubie PODŁĘŻE w Jaworznie gościliśmy wróżki, czarownice i koty, a nawet jaworznickiego Spidermana, którzy przygotowali dzieciom świetną Zabawę Andrzejkową - pełną atrakcji i magicznych przeżyć. 

Czytaj więcej...

SIERPIEŃ 2017 w Klubie PODŁĘŻE

tn klub podlęże lato w mieście 2017 na stronę

Narodowe Święto Niepodległości w klubach GIGANT i PODŁĘŻE

tn 20171107 175950W klubach „Gigant” i „PodłężeNarodowe Święto Niepodległości przyjęło formę otwartych warsztatów plastycznych dla dzieci, na których uczestnicy wyrażali swoje rozumienie tego dnia poprzez wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem barw narodowych oraz godła państwowego.

Czytaj więcej...

Wakacyjne atrakcje w Klubie MCKiS "Podłęże"

tn P1040358Sezon wakacyjny w Klubie MCKiS "Podłęże" zaczął się bardzo aktywnie. Już w pierwszym tygodniu lipca dzieci i młodzież uczestniczyły w atrakcyjnej wycieczce do Geoparku "Glinka" w Ujsołach, gdzie skorzystały z odkrytego basenu i parku linowego w pięknym otoczeniu Beskidu Żywieckiego.

Czytaj więcej...

XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży

tn Plakat ScrabbleJaworznadzieci2017Serdecznie zapraszamy uczniów z terenu Polski na

XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży,

które odbędą się 17 listopada w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych 18.

Czytaj więcej...

Jaworzno zdobywa podium na Mistrzostwach Polski w Scrabble 2017

126 maja gimnazjaliści z KMS MCKiS "Podłęże" Jaworzno zdobyli III miejsce na PODIUM w XV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble w Kutnie w swojej kategorii.

Czytaj więcej...

II Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2017

tn Plakat ScrabbleJaworznanauczyciele2017Serdecznie zapraszamy nauczycieli, instruktorów, trenerów, pedagogów i wychowawców z terenu Polski na

II Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów 2017,

które odbędą się 18 listopada w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Inwalidów Wojennych 18 w Jaworznie (dzielnica Osiedle Stałe).

Czytaj więcej...

Festiwalowe zmagania "Orzeszków" z Klubu MCKiS "Podłęże"

118 i 19 maja w Czerwionce - Leszczynach miał miejsce XXIII Dziecięcy Festiwal Teatralny, który zgromadził miłośników teatru amatorskiego z różnych części kraju. Na ogromnej scenie Centrum Kulturalno-Edukacyjnego zaprezentowały się teatry żywego słowa, lalkowe oraz teatr ruchu.

Czytaj więcej...