decor-gora-5
18-10-17 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Wega

Rajd Nordic Walking - Ciężkowice w drogę!

2017 Wega nordic walking 06.10.17Klub „Wega” MCKiS w Jaworznie zaprasza 6 października w piątek o godz. 16.00 na spacer z kijami po dzielnicy.

Przed wyjściem w teren zaplanowana została krótka lekcja prawidłowego chodzenia i rozgrzewka z instruktorem. Długość trasy wynosi ok. 5 km.

Wspomnienie wakacji - sierpień w WEDZE

tn 1W drugim miesiącu wakacji w zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież od 5 do 16 roku życia. Kontynuowano cykle rozpoczęte w lipcu. Dalej było integracyjnie, międzynarodowo. Starsze pokolenie towarzyszyło młodszemu w zabawie.

Czytaj więcej...

Przy kawie o bezpieczeństwie - spotkanie dla seniorów w WEDZE

tn 1W poniedziałek 18 września Klub WEGA zaprosił starsze pokolenie na spotkanie „Przy kawie o bezpieczeństwie”. Zaproszenie przyjęli członkowie Chóru „Sokół”. Spotkanie prowadził Jacek Sowa.

Czytaj więcej...

Lato z „Wegą” – bezpiecznie i zdrowo w sierpniu

Wega bezpiecznie i zdrowo sierpień 2017 25W sierpniu Klub „Wega” odwiedziły przedstawicielki Działów Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie Katarzyna Drej i Katarzyna Domagała. Dostarczone przez nie materiały posłużyły do przekazania dzieciom w zabawowej formie informacji na temat bezpiecznych zachowań zarówno w czasie wakacji, jak i w roku szkolnym.

Czytaj więcej...

Lato 2017 z „Wegą”

1Wakacje są najprzyjemniejszą częścią w roku, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Ważne, by spędzić je, odpoczywając najlepiej czynnie, dobrze się przy tym bawiąc i obowiązkowo w doborowym towarzystwie, aby zgromadzić energię na cały rok szkolny, który właśnie się rozpoczął.

Czytaj więcej...

Święto Taty w WEDZE

tn 1Rodzina to siła. Każdy powód jest dobry, by pielęgnować więzi rodzinne. Święto ojców w Klubie „Wega” było okazją do takiego właśnie rodzinnego spędzenia czasu z pociechami.

Czytaj więcej...

Wakacje w WEDZE

2017 Wega lato w mieście sierpień

Święto Polskiej Niezapominajki w WEDZE

tn DSC 9070„Niezapominajki to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem, patrzą rybim oczkiem.”
M. Konopnicka
Niezapominajki w Wedze

Czytaj więcej...

Dzień Dobrych Uczynków w Wedze

1„Wymyśl i wykonaj” - to hasło przyświecające Dniowi Dobrych Uczynków, odbywającemu się w Klubie WEGA. To nic nie kosztuje, a może znaczyć tak wiele - głosiły ulotki przekonujące do pozytywnego zachowania.

Czytaj więcej...

77. rocznica egzekucji w Ciężkowicach

tn DSC 0361 LargeW niedzielę 4 czerwca w 77. rocznicę egzekucji w Ciężkowicach pod pomnikiem Ofiarom Faszyzmu 1939 - 45, obok Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Ks. Andrzeja Mroczka, oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w „Wedze”

tn 1Okrągła pięćdziesiątka dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 14 lat wzięła udział w "Grach i zabawach na życzenie" podczas Dnia Dziecka organizowanego przez Klub „Wega” MCKiS 1 czerwca.

Czytaj więcej...

Przywitanie wiosny z Marzanną w WEDZE

Wega MARZANNA 201729Już po raz 17. żegnano w Klubie „Wega” zimę i witano wiosnę w ramach cyklu „Kultywujemy rodzime tradycje”. Przyjęło się już, że są to wydarzenia wielopokoleniowe, w których uczestniczą przedszkolaki wraz z rodzicami oraz dzieci i młodzież szkolna. Łącznie w zabawie wzięło udział ok. 50 osób. Było głośno, kolorowo i radośnie.

Czytaj więcej...

3 Maja w Wedze

3 Maja Wega 20171226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja została uczczona także w Klubie Wega. Z tej okazji przygotowana została okolicznościowa wystawa, którą wciąż jeszcze można oglądać.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet - i kobietek - w Klubie WEGA

tn Dzień kobiet 2017 Wega 3 Large„Kobieta jest arcydziełem wszechświata”
Gotthold Ephraim Lessing

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi w Wedze

tn 1Posegreguj swe odpady, bo przyroda nie da rady!

Czy butelka czy papierek, każde ma swój kontenerek.

21 kwietnia w Klubie „Wega” obchodzono Dzień Ziemi. Było to świętowanie happeningowe.

Czytaj więcej...

Wystawa o Niezłomnych Wyklętych w WEDZE

tn 1„Ponieważ żyli prawem wilka,

Historia o nich głucho milczy...”

Zbigniew Herbert, Wilki

1 marca na bywalców Klubu WEGA MCKiS czekała wystawa o Żołnierzach Niezłomnych.

Czytaj więcej...

Czytamy i ilustrujemy w Wedze

tn 1W poniedziałek 3 kwietnia z okazji przypadającego dzień wcześniej Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w Klubie Wega zrobiło się literacko.

Czytaj więcej...

Zjeść czy nie zjeść, czyli dylematy TŁUSTEGO CZWARTKU w „Wedze”

tn 1"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek.

A Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"

[przysłowie ludowe]

Czytaj więcej...

Festiwal Gier Morigal w Wedze

tn 1Około czterdziestu miłośników gier planszowych w wieku od 3 do 22 lat przybyło w marcu do Klubu „Wega”, by poćwiczyć szare komórki i refleks, wziąć udział w dobrej zabawie i poczuć żyłkę zdrowej rywalizacji konkursowej podczas kolejnej klubowej odsłony Festiwalu Gier Planszowych Morigal.

Czytaj więcej...

O Darwinie, dinozaurach i zmienności przyrody

1W poniedziałek 13 lutego w Kubie „Wega” MCKiS mówiło się i słuchało „O Darwinie, dinozaurach i zmienności przyrody”. Tym razem jako pretekst do popularyzowania nauki posłużyła przypadająca dzień wcześniej 208. rocznica urodzin Karola Darwina - wielkiego XIX-wiecznego brytyjskiego przyrodnika, twórcy teorii ewolucji. Teoria ta, w formie udoskonalonej, stanowi podstawę współczesnej biologii.

Czytaj więcej...