decor-gora-5
19-02-18 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Strażak

Królewskie spotkanie w Dąbrowie Narodowej

tn DSC039516 stycznia obchodziliśmy święto Trzech Króli. Z tej okazji pod Klubem STRAŻAK spotkali się wspaniali królowie ze swoją świtą, by z towarzyszącymi ludźmi ruszyć na spotkanie z nowo narodzonym Jezusem.

Czytaj więcej...

Grudzień w Klubie STRAŻAK

2018 kawiarenkaGrudzień w Klubie STRAŻAK był pod znakiem niespodzianek...

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny – pożegnanie lata

DSCN101623 września mieszkańcy Dąbrowy Narodowej żegnali lato pod hasłem „A nam jest szkoda lata”. Dopisało wszystko: organizacja imprezy, zabawy sportowe i liczne konkursy organizowane przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 8, bransoletkowe cudeńka wykonane przez dzieci, występy dzieci wspólnie z zespołem DĄBROWIANKI, pokazy taneczne w wykonaniu zespołów z Klubu Podłęże.

Czytaj więcej...

A nam jest szkoda lata... - zapraszamy na festyn rodzinny w Dąbrowie Narodowej

2017 piknik Szkoda lata

SIERPIEŃ 2017 w Klubie STRAŻAK

tn klub strażak lato w mieście 2017 na stronę

Czerwiec 2017 w STRAŻAKU

tn IMG 20170704 WA000124 czerwca zespół śpiewaczy DĄBROWIANKI wraz z dziecięcą grupą wziął udział w XVII Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Mikołowie. Bawiliśmy się świetnie, a przywieziona statuetka będzie nam przypominała ciepłe przyjęcie przez widzów. Natomiast...

Czytaj więcej...

Pełnia wiosny w STRAŻAKU

1 marsz z historią w tle2Wprawdzie maj dobiegł końca, lecz działalność Klubu STRAŻAK nabrała rozpędu wraz z nadchodzącą letnią aurą sprzyjającą imprezom w plenerze.

Czytaj więcej...

Kwiecień w STRAŻAKU

tn 1Kwiecień w Klubie przebiegał bardzo pracowicie, a niektóre wydarzenia zasługują na specjalne wyróżnienie.

Czytaj więcej...

Bawimy się na całego w Klubie Strażak

110 marca panie tłumnie odwiedziły Klub Strażak, by wspólnie bawić się na całego. Hasłem wiodącym tej kobiecej imprezy było...

Czytaj więcej...

„Kawiarenka literacka” w Klubie STRAŻAK - kolejna odsłona

tn 117 lutego o godzinie 17 w Klubie STRAŻAK kolejny raz otworzyła swoje podwoje „Kawiarenka literacka”. Tym razem wypełniła ją poezja miłosna. Strofy i pieśni o tematyce miłosnej usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 8. Wiersze przygotowała nauczyciel Magdalena Poloczek, a pieśni opracował Dariusz Fec – instruktor MCKiS.

Czytaj więcej...

Styczeń w Klubie Strażak

tn 1Styczeń w Klubie STRAŻAK rozpoczęły obchody święta „Trzech króli”. Jak co roku mieszkańcy licznie przybyli na plac przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie czekali już królowie i anioły, zachęcając wszystkich do wspólnego marszu do stajenki. Gdy pojawiła się gwiazda, orszak wyruszył w asyście strażaków do kościoła. Cała droga została oświetlona pochodniami. Ze względu na niskie temperatury przedstawienie jasełkowe odbyło się w kościele. Tam królowie razem z dziećmi i przybyłymi gośćmi złożyli dary.

Czytaj więcej...

Święto Trzech Króli w Klubie Strażak

logo mckis pngJak co roku 6 stycznia w Klubie „Strażak” w Dąbrowie Narodowej z udziałem Dąbrowianek i parafii Matki Boskiej Anielskiej zorganizowano Święto Trzech Króli. O godzinie 16.00 przed budynek wyszli królowie ze swoją świtą i wielbłądem, a gdy pojawiła się gwiazdka pochód ruszył ulicami dzielnicy śpiewając za organistą kolędy.

Czytaj więcej...

Październik w STRAŻAKU

2016 pazdziernikPaździernik w Klubie STRAŻAK zdominowały zajęcia aerobiku dla dorosłych, które od razu zyskały duże grono wielbicieli. Chętnych było wielu, lecz ze względu na możliwości lokalowe zapisano 40 pań i 10 dzieci, którzy w każdy poniedziałek będą kształtować ćwiczeniami swoje ciało...

Czytaj więcej...

Noc Świętojańska z Klubem „Strażak”

06 2014 Noc świętojańska21 czerwca od godz.16.00 w Klubie „Strażak" mieszkańcy Dąbrowy Narodowej wraz z gośćmi witali przyjście lata. Chociaż pogoda w tym dniu była iście jesienna, to jednak obrzędy i zwyczaje przedstawione przez zespół śpiewaczy „Dąbrowianki" dotyczyły Nocy Świętojańskiej.

Czytaj więcej...

Wrzesień w Klubie "Strażak"

1Wrzesień w Klubie "Strażak" upłynął rozrywkowo, a impreza dla środowiska "Pożegnanie lata" zdominowała pozostałe przedsięwzięcia. Żegnaliśmy więc odchodzące LATO 2016 pod hasłem "Przy ognisku, na polanie".

Czytaj więcej...

Ocalić od zapomnienia

2013-ocalic-od-zapomnieniaW ramach cyklu "Ocalić od zapomnienia", w dniu 23.10.2013 w klubie "Strażak" spotkali się mieszkańcy osiedla z Krystyną Sokół, matką młodej jaworznickiej pisarki Ani Sokół.

Czytaj więcej...

Marzec w Klubie Strażak

logo mckis pngMarzec w Klubie „Strażak” zdominowała impreza dla Pań pod hasłem ”Dziewczyno z PRL-u”. Były więc stroje rodem z PRL-u, hasła i muzyka tego okresu, które przeplatały zabawy i konkursy nawiązujące do minionej epoki. Grupa „Aktywni z+” przedstawiła scenkę z „Przychodni przeżycia”, która okazała się całkiem na czasie. Zabawa była przednia, a panie wykonały zdjęcia z traktorem w ludowej stylizacji.

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarką Danutą Noszczyńską

obraz-01128 maja br. gościliśmy w klubie jaworznicką pisarkę panią Danutę Noszczyńską. Przez dwie godziny słuchaliśmy opowieści pani Danusi, która stawała się coraz bliższa, a jej twórczość zrozumialsza.

Czytaj więcej...

Ferie w „Strażaku”

logo mckis pngFerie w klubie Strażak były bardzo pracowite, chociaż pogoda zawiodła i nie było zabaw na śniegu. Dzieci wyczarowały zimę na kartkach – pracując różnymi technikami. Zastępując mróz malowały na szkle kolorowe kwiaty, a z białej gliny tworzyły zimowe ozdoby.

Czytaj więcej...

Dzień Matki w Klubie „Strażak”

Tegoroczne spotkanie dla mam w klubie „Strażak" odbyło się 23 maja br. pod hasłem „Wszystkie mamy super mamy".
Dla „Super mam" wspólnie z O.S.P. przygotowano program artystyczny.

Czytaj więcej...