decor-gora-5
26-06-17 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Kasztan

Dzień Taty w Klubie KASZTAN

tn 1Z okazji Dnia Ojca dzieci z Jeziorek postanowiły spełnić odwieczne ciche marzenie każdego tatusia, by choć przez chwilę być Indianinem. Okazją do tego była wycieczka rowerowa do wioski indiańskiej na jaworznickiej "prerii" Cezarówce.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na rowerowe "Popołudnie z Tatą" w Klubie KASZTAN

tn dzien ojca kasztan korektaObchody Dnia Ojca w Polsce mają już kilkudziesięcioletnią tradycję. Choć do tej pory święto nie dorównało popularnością Dniowi Matki, coraz więcej ojców może liczyć na dobre życzenia i upominki.

W tym roku już w najbliższy piątek dzieci z Klubu Kasztan - i nie tylko - mogą zaprosić swoich tatusiów do wspólnego spędzenia kilku popołudniowych godzin.

Czytaj więcej...

Kraina Baśni i Zabawy

1Są takie święta, które mogłyby trwać cały rok, np. Dzień Kobiet albo Dzień Dziecka. Jako że wszyscy jesteśmy „dziećmi”, bez względy na wiek, to święto przynosi nam wspomnienia i dużo radości.

Czytaj więcej...

„Popołudnie z mamą” - rodzinne spotkanie przy ognisku

1Jest taki jeden dzień w roku - przeznaczony tylko dla mam, kiedy to zarówno duże jak i małe dzieci spieszą z bukietami kwiatów i najszczerszymi życzeniami.

Czytaj więcej...

Ekologicznie w Klubie Kasztan

tn IMG 9249Jeśli myślisz rok naprzód
sadź ryż
Jeśli myślisz 10 lat naprzód
sadź drzewo
Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód
ucz ludzi

przysłowie chińskie

O tym, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy, i jak o nie dbać przypomniano na spotkaniu integracyjnym w Klubie Kasztan w miniony czwartek.

Czytaj więcej...

„Jak jajko pisanką zostało” - przedstawienie teatrzyku lalkowego KASZTAN

tn 1„Jak jajko pisanką zostało” to tytuł przedstawienia, które przygotowała grupa teatrzyku lalkowego ”Kasztan” w związku ze zbliżającym się okresem Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

„Ludzie z pasją” - Stowarzyszenie TEAM Jaworzno Klubie MCKiS Kasztan

tn 1W ramach cyklicznych spotkań „Ludzie z pasją” zaprosiliśmy Stowarzyszenie TEAM Jaworzno do Klubu MCKiS Kasztan. Ponad dwudziestoosobowa grupa rowerzystów pojawiła się u nas o godzinie 16.00.

Czytaj więcej...

Ludzie z pasją

2017 ludzie z pasja plakatPo czym poznajemy wiosnę? Jedni twierdzą, że po pąkach i baziach na krzewach, inni - że po pisankach. Jeszcze inni, że o wiośnie świadczą wyciągnięte z piwnic i garaży rowery. Zwolenników wszystkich teorii zapraszamy do wzięcia udziału w niecodziennym, wiosennym spotkaniu z Team Jaworzno, które odbędzie się 8 kwietnia br. o godzinie 16.00 w Klubie Kasztan.

Czytaj więcej...

Robimy Marzannę – poznajemy obrzędy ludowe w Klubie KASZTAN

tn 1Wiosną stajemy się świadkami budzącej się z zimowego snu przyrody. Zieleni się trawa, kiełkują kwiaty i pojawiają się pąki na gałęziach drzew. Obecnie przyjmujemy te wegetacyjne zmiany bardzo naturalnie. Wiemy też, że nie zawsze tak było. By opowiedzieć o zwyczajach ludowych Klub KASZTAN zorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Pies z ulicy Bałamutów

17 marca w Klubie KASZTAN dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 19 miały okazję poznać kulisy tworzenia teatru lalkowego na zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatach.

Czytaj więcej...

Ferie 2017 w Klubie KASZTAN

tn P1040949Tegoroczne ferie w naszym województwie trwały od 16 do 27 stycznia. Był to czas odpoczynku i oderwania się od szkolnych obowiązków. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolne chwile, Klub KASZTAN przygotował wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Piknik Rodzinny w Klubie Kasztan - relacja

piknik rodzinny 20163W słoneczną sobotę 20 sierpnia mieszkańcy Jeziorek i ościennych dzielnic mieli okazję uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Klub Kasztan Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Czytaj więcej...

Festiwal Gier Planszowych Morigal rozpoczęty

tn MORIGAL 2016.jpg14W poniedziałek 17 października w Klubie „Kasztan” w Jeziorkach odbyła się inauguracja trzeciej edycji Festiwalu Gier Planszowych Morigal.

Czytaj więcej...

Piknik Rodzinny w Klubie Kasztan

pozegnanie lata kasztanKlub "Kasztan" Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbedzie sie w dniu 20 sierpnia 2016 r. w godz. 16.00 - 21.00. W programie zabawa taneczna, warsztaty, zabawy i konkursy z nagrodami.

Podsumowanie lata w Klubie Kasztan oraz zaproszenie na "Dzień otwarty"

Jeziorki rysowanieJeziorczańskie dzieci podczas wakacji nie miały prawa się nudzić! Z myślą o nich przygotowałyśmy szereg ciekawych zajęć. Wysoka frekwencja na „Poranku klubowicza” świadczyła, że zajęcia były dobrze przygotowane, choć ich realizacja była nie lada wyzwaniem. Powód - bardzo zróżnicowany przedział wiekowy. Zatroszczyłyśmy się jednakże o to, aby każdy z klubu wyszedł zadowolony i mile spędzał w nim wakacyjny czas.

Czytaj więcej...

Obchody Pacyfikacji Leśniczówki w Jeziorkach

pacyfikacja lesniczowki1W niedzielę 3 lipca uczciliśmy 73. rocznicę pacyfikacji przez Niemców leśniczówki w Jaworznie- Jeziorkach. Uroczystości rozpoczęły się w miejscowym kościele parafialnym pw. św. Józefa Rzemieślnika nabożeństwem w intencji ofiar.

Czytaj więcej...

Podsumowanie wakacji w Klubie Kasztan

wakacje w kasztanie1Jeziorczańskie dzieci podczas wakacji nie miały prawa się nudzić! Z myślą o nich przygotowałyśmy szereg ciekawych zajęć. Wysoka frekwencja na „Poranku klubowicza” świadczyła, że zajęcia były dobrze przygotowane, choć ich realizacja była nie lada wyzwaniem. Powód - bardzo zróżnicowany przedział wiekowy. Zatroszczyłyśmy się jednakże o to by każdy z klubu wyszedł zadowolony i mile w nim spędzał wakacyjny czas.

Czytaj więcej...

Świąteczne warsztaty

warsztaty1Marzec w Klubie Kasztan to czas warsztatów związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Przez dwa dni można było nauczyć się robienia palm wielkanocnych. Małe i duże uczestniczki warsztatów poznały tajniki powstawania pięknych kwiatów z krepiny, które posłużyły do ozdabiania witek wierzbowych, kolorowych traw i zbóż. W drugim dniu gościliśmy wesołą gromadę dzieciaków z programu KOMPAS, które z niewielką pomocą wykonały swoje pierwsze palmy ozdabiając je własnoręcznie zrobionymi barwnymi kwiatami i wstążkami.

Czytaj więcej...

Wakacyjna piosenka w Klubie Kasztan

Wakacyjna Piosenka 1„Wakacje, wakacje

to słońce i pogoda

to łąka, las i woda

to radość i przygoda...”

Co jeśli nie piosenka towarzyszy nam podczas wakacji? Każdy ma swoją ulubioną – kolonijną, obozową, w rytmie pop – można by wymieniać bez końca. I dlatego już po raz ósmy zorganizowano dla dzieci z placówek MCKiS w Jaworznie konkurs „Wakacyjna piosenka” w Klubie Kasztan.

Czytaj więcej...

Ferie, ferie i po feriach...

ferie2Zimowy Poranek Klubowicza to zajęcia które Klub Kasztan organizuje dla dzieci podczas ferii zimowych. Również i w tym roku przygotowaliśmy wiele atrakcji, i kto chciał mógł z nich korzystać, a kto nie chciał, miał do dyspozycji wiele gier planszowych, bilarda, piłkarzyki i tenis stołowy.

Czytaj więcej...