decor-gora-5

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

„Lato w Klubie Pod Skałką”

wakacje1Jak co roku w Klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sporu „Pod Skałką” przygotowano dla dzieci i młodzieży wiele zajęć gdzie z pewnością każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Pomimo dużego zróżnicowania wieku uczestników akcji lato, postarano się by zajęcia były możliwie interesujące dla wszystkich. Ze względu na bardzo wysokie temperatury modyfikowano program, a to co było w zastępstwie z radością było akceptowane.


Zorganizowaliśmy szereg warsztatów plastycznych: „Mandale – kropką malowany kamień”
podczas warsztatów dzieci ćwiczyły wyobraźnię. Tworzyły wzór malując kamień prostą techniką kropek. „Warsztaty dla cierpliwych” były rzeczywiście dla cierpliwych. Szycie bransoletki z sutaszu i koralików była nie lada gratką dla uczestników warsztatów gdzie w chwilach zwątpienia, po kolejnym nawlekaniu nici do igiełki jedna z uczestniczek wolała liczyć parkietowe klepki na sali niż szyć i szukać zagubionych koralików :) . Jednak z pomocą instruktora bransoletka została uszyta, a przy okazji dowiedzieliśmy się ile jest klepek w sali (2160). „Słońcem muśnięty decoupage”, ozdabialiśmy szkatułkę na wakacyjne skarby. „Motanki – magiczne lalki”, bez użycia igły ze skrawków materiałów o różnych fakturach i wzorach, wełny i koronek motano lalki. Uczestniczyliśmy w warsztatach świecowych „Kolorowe świeczki”. „Wspomnienie z wakacji”, robiliśmy filcowe ramki na fotografię, które ozdobiono muszelkami, perełkami i innymi wakacyjnymi dekorami. Był również „Artystyczny bałagan”, silikonowe formy kwiatowe, mordki świnek i reliefy zalewaliśmy masą gipsową, które w dniu następnym pomalowano.
W dniach w których tematem był „Wir pomysłów” z wielkim zaangażowaniem dzieci tworzyły plan zajęć. Zabawy, konkursy i animacje taneczne przygotowane i prowadzone były przez dzieci co sprawiało im wielką frajdę.
W „Dzień Włóczykija” organizowaliśmy wycieczki które zawsze cieszą się ogromną popularnością. Zwiedziliśmy Ogród Zoologiczny i bardzo atrakcyjną Wystawę Galerii Figur Stalowych w Krakowie oraz Park Rozrywki w Zatorze. Wycieczki sprawiły uczestnikom wiele radości, a także przyczyniły się do pogłębienia wiedzy. Odwiedziliśmy Klub Dobra w Pieczyskach gdzie zorganizowano konkurs „Magiczna kraina bajek” na podium stanęła nasza drużyna zajmując pierwsze miejsce. Byliśmy w Multikinie na seansie filmowym „Krzysiu gdzie jesteś”.
Nie mogło zabraknąć zabaw kulinarnych „Co nam w brzuchu gra – strasznie smaczne kanapkowe stwory i wytwory” zabawa iście smaczna bo z własnych ulubionych produktów. Nie mogło również zabraknąć wakacyjnej mody. „La moda WA-KA-CY-JA ” w czasie zajęć przerabiano koszulki, powstały wakacyjne topy z frędzlami oraz filcowe kwiatowe kolorowe zawieszki.
„W plecaku rozmaitości” - to dni w których królowały quizy, szarady, krzyżówki gry planszowe i zabawy podwórkowe. „Dobra zabawa to z masą zabawa” tu eksperymentowaliśmy z klejem, płynem do prania i mąką ziemniaczaną gdzie w ich wyniku powstały ulubione slimy i śmieszne balonowe gniotki do zabaw antystresowych.
Organizowaliśmy zajęcia plenerowe: Naturalne Atelier zabawy fotograficzne podczas których dzieci fotografowały motyle, fotografie zrobione przez dzieci wzięły udział w konkursie „W pogoni za motylem”.
Było „Rysowanie na polanie”, z darów lasu tworzyliśmy ekologiczne obrazy, tym samym przekazaliśmy innym że w lesie milej jest zobaczyć obrazy zrobione z szyszek i kamyczków niż obrazy śmieci które niestety w nim napotkaliśmy. „Pobliskim szlakiem Koziego Brodu” powędrowaliśmy do przystani kajakowej nad Białą Przemszę. Na przystani przy melodii szumiącego lasu i rzeki odpoczywaliśmy pałaszując zabrany ze sobą prowiant. Ciche rozmowy i zabawy były dopełnieniem wypoczynku.
Jak wakacje to muzyka i śpiew. I tak właśnie było. Zorganizowaliśmy wakacyjne karaoke ”Śpiewaj razem z nami jeśli masz ochotę”. W tym dniu Klub Pod Skałką gościł gromadę rozśpiewanych dzieciaków z Domu Kultury w Szczakowej, Klubu Dobra i z Klubu Szczak. Atmosfera była iście bardzo muzyczna, każdy śpiewał jak potrafił. Najlepszych i najbardziej zaangażowanych wokalistów nagrodzono upominkami, a watę cukrową od darczyńcy i pysznego arbuza otrzymali wszyscy. W „Wakacyjnym maratonie muzycznym” śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy w różnych rytmach do utraty tchu.
W ostatnim dniu wakacji rozstrzygnięto konkurs „W pogoni za motylem” zwycięzców nagrodzono, a za udział w konkursie każdy otrzymał upominek. Wakacyjne zajęcia zakończono słodkim poczęstunkiem i miłymi wspomnieniami uwieńczonymi na cyfrowych fotografiach.

wakacje2

wakacje3

wakacje4

wakacje5

wakacje6

wakacje7

wakacje8

wakacje9

wakacje10

wakacje12

wakacje15

wakacje16

wakacje17

wakacje21

wakacje29