decor-gora-5
21-10-17 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Dobra

Konkurs fotograficzny DOBRA JESIENIĄ

2017 konkurs dobra jesieniaKlub "Dobra" Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem „Dobra Jesienią”!

Czytaj więcej...

Dobry Piknik - relacja

1Lokalna społeczność dzielnicy Dobra doczekała się upragnionego festynu rodzinnego. Dobry Piknik miał miejsce 3 września i mimo niesprzyjającej deszczowej pogody mieszkańcy Dobrej i innych dzielnic nie zawiedli i wzięli udział we wspólnej, integracyjnej zabawie.

Czytaj więcej...

Wakacyjny czas z Klubem Dobra

110Wakacyjny harmonogram w klubie Dobra MCKiS został przygotowany z myślą o małych i dużych mieszkańcach tej dzielnicy. Tu każdy może znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas. Do ulubionych aktywności najmłodszych należą zajęcia plastyczne, rozgrywki w gry planszowe i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, takie jak podchody czy gry i zabawy z dawnych lat.

Czytaj więcej...

Dobry Piknik

dobry piknik plakatW niedzielę, 3 września, serdecznie zapraszamy do klubu MCKiS „Dobra” na imprezę plenerową. Dobry Piknik rozpocznie się o godzinie 16.00 na terenie przed klubem znajdującym się przy ul. Zagrody 2.
Szczegóły na plakacie.

Dożynki parafialne z udziałem zespołu śpiewaczego „Dobrzanki”

IMG 20170815 095440„Idziemy, idziemy do naszej Maryji, w darze jej niesiemy plony naszej ziemi. Za to żeś prosiła o deszczyk na pole, o jasne słoneczko na tę chłopską rolę” z tą pieśnią maryjną zespół śpiewaczy „Dobrzanki” jak co roku złożył na ręce księdza proboszcza Mariusza Lizończyka z parafii św. Brata Alberta na Pieczyskach dary naszej ziemi: chleb, wieniec i owoce z tegorocznych zbiorów.

Czytaj więcej...

„Dobra Naprzód” w Ojcowie

1Sekcja „Dobra Naprzód” działająca przy Klubie DOBRA MCKiS systematycznie spaceruje z kijami dwa razy w tygodniu już prawie dwa lata. Członkowie grupy są uczestnikami wszystkich jaworznickich rajdów nordic walking, a także organizują swój własny rajd w maju. Trenerka Natalia Szlachetka postanowiła jeszcze bardziej urozmaicić im przygodę z kijami i tym razem zabrać grupę do Ojcowa.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne w Klubie Dobra

20170620 IMG 0060Wtorkowe popołudnia to w Klubie Dobra czas zarezerwowany dla pasjonatów nordic walkingu, 20 czerwiec 2017 r. był wyjątkowym dniem, bo oprócz tradycyjnego spaceru z kijami grupa „Dobra Naprzód”, a także miejscowa społeczność mogła zintegrować się przy wspólnym ognisku.

Czytaj więcej...

DOBRA NAPRZÓD!

2017 Dobra NaprzodDobra Naprzód to hasło, które znają nie tylko mieszkańcy Dobrej, ale także innych dzielnic Jaworzna. Tegoroczny rajd „Dobra Naprzód” organizowany przez Klub „Dobra” Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie był wyzwaniem dla najwytrwalszych spacerowiczów, przygotowanych na każde warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej...

Planszówki na DOBREJ

tn 1Po raz kolejny Klub Dobra MCKiS w Jaworznie gościł organizatorów Festiwalu Gier Planszowych MORIGAL.

Czytaj więcej...

II Rajd Nordic Walking „Dobra Naprzód”

II RNW DobraRuszyły zapisy do II Rajdu Nordic Walking „Dobra Naprzód” organizowanego przez Klub Dobra Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rekreacyjnym rajdzie w dzielnicy Dobra 24 maja 2017 r. o godzinie 16.30. Organizatorzy przewidują około 6 km malowniczej trasy w rejonach dzielnicy Dobra, start i meta pod klubem, przy ulicy Zagrody 2. Biuro zawodów czynne w dniu rajdu od godziny 15.45. Po części rekreacyjno – sportowej na wszystkich uczestników rajdu czeka biesiada przy grillu oraz niespodzianka w postaci losowania nagród. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Ilość miejsc ograniczona!

Czytaj więcej...

Przerwa w działalności Klubu DOBRA do końca marca 2017 r.

logo sokolInformujemy, że w okresie od 3 stycznia do końca marca b.r. część działalności Klubu DOBRA Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zostaje zawieszona.

Wszelkie informacje na temat tych zmian udzielane są pod numerem telefonu 600 337 813.

Wakacje Klubu Dobra z grupą KOMPAS

wakacje Dobra 6Wakacje w Klubie Dobra Miejskiego Centrum Kultury i Sportu trwają w najlepsze. Placówka oferuje różnego rodzaju zajęcia dla dzieci i dorosłych z dzielnicy i nie tylko. Grupa KOMPAS odwiedza Klub Dobra co tydzień, wspólna integracja podczas warsztatów plastycznych, tematycznych, zajęć plenerowych i ognisk to doskonała okazja do zawarcia nowych znajomości i atrakcyjniejszego spędzenia tego beztroskiego, letniego czasu.

Czytaj więcej...

Oda do starości czyli świętujemy Dzień Seniora

tn 1W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy też starszego wieku. Być może są tacy, którzy uważają, że na emeryturze powinno się odpoczywać, ale zwolenikami tej teorii nie są na pewno panie z zespołu śpiewaczego "Dobrzanki", które 28 listopada w Klubie MCKiS DOBRA zorganizowały spotkanie dla naszych Seniorów.

Czytaj więcej...

Artystyczne środy w Klubie Dobra

artystyczne środy 1Artystyczne środy w Klubie Dobra to propozycja skierowana nie tylko dla najmłodszych. Każdy kto chce spróbować swoich sił w najróżniejszych dziedzinach sztuk plastycznych może skorzystać z naszej oferty warsztatowej. W minioną środę, tj. 3 sierpnia 2016 r. w klubie odbyły się warsztaty malowania bawełnianych toreb. Każdy mógł wykonać dla siebie lub dla swoich bliskich oryginalną, własnoręcznie wykonaną torbę. Rezultaty prac okazały się zaskakujące dla uczestników zajęć, ponieważ niektórzy początkowo powątpiewali w swój talent plastyczny. Zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach!

Czytaj więcej...

Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Klubie Dobra

2016 wieczornica 11 listopada 1Uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. 11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w dziejach kraju. W 1918 roku zakończyliśmy jako naród wieloletnie starania o odzyskanie utraconej niepodległości.

Czytaj więcej...

Harcerska biesiada w klubie „Dobra”

harcerska biesiada5Harcerze seniorzy to osoby często bardzo aktywne, które uczestniczą w życiu środowisk lokalnych. Zrzeszają się w kręgach seniorów, organizują swoje zbiórki, uroczystości patriotyczne, święta, gromadzą pamiątki przeszłości, a przede wszystkim służą swoim doświadczeniem każdemu, kto tylko chce zaczerpnąć
z tego dorobku.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne grupy KOMPAS

Dobra z kompasem 1W miniony piątek 23.09.2016r. w Klubie Dobra Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zorganizowane zostało spotkanie integracyjne dla dzieci z grupy KOMPAS, która działa od 2013 r. Podczas spotkania dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w różnorakich konkursach.

W kolorowej jesiennej scenerii wszystkim uczestnikom dopisywał apetyt, więc dopełnieniem świetnej zabawy było ognisko.

Czytaj więcej...

„Świat widziany przez alkogogle i narkogogle” czyli ważne zajęcia profilaktyczne dla dzieci w Klubie Dobra

1aWakacje to nie tylko czas wypoczynku i zabawy ale również okres narażenia na wiele zagrożeń. W czasie korzystania przez dzieci i młodzież z uroków lata konieczne jest przypominanie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prowadzenie profilaktyki edukacyjnej. Dzięki Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaworznie udało się w dniu 22 lipca w Klubie Dobra Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przeprowadzić ciekawe warsztaty profilaktyczne z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli.

Czytaj więcej...

„Święto Pieczonego Ziemniaka" - harcerskie spotkanie w Klubie Dobra

Harcerze 003Wielu harcerzy nie wyobraża sobie życia bez wspólnego spędzania czasu przy ognisku i śpiewania harcerskich piosenek.

Dnia 06.09.2016 w przepięknej scenerii klubu MCKiS na Dobrej spotkali się harcerze seniorzy, organizując „Święto Pieczonego Ziemniaka.” Jak na spotkanie w towarzystwie harcerzy przystało, nie zabrakło ogniska.

Podczas tego już tradycyjnego, wrześniowego spotkania Harcerskiego Kręgu Seniorów swoją obecnością zaszczycił: Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Pan Tadeusz Kaczmarek. Spotkanie uświetnili również księża: ks. Rafał i ks. Andrzej oraz komendant hufca hm. Kinga Jędrzejek.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne grupy "Dobra Naprzód"

2016 dobra naprzod 1W poniedziałek, tj. 18.07.2016 r. odbył się nietypowy trening grupy „Dobra Naprzód” działającej przy Klubie Dobra Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Czytaj więcej...