decor-gora-5
21-08-17 roku

baner-kultura-1baner-kultura-2baner-kultura-3baner-kultura-4baner-kultura-5baner-kultura-6

powrot-homepowrot-sportarchiwum

Klub Szczak

Lato w SZCZAKU - warsztaty plastyczne

1Lato zapanowało na dobre w Klubie SZCZAK na Górze Piasku, gdzie w lipcu zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki.

Czytaj więcej...

Warsztaty ceramiczne dla przedszkolaków

tn IMG 20170629 110049Zajęcia z ceramiki są bodźcem do rozwoju intelektualnego, rozwoju postrzegania i wyobraźni. Poprawiają koncentrację oraz rozwijają ekspresję plastyczną. Formowanie gliny poprawia sprawność manualną, dlatego końcem czerwca w Klubie SZCZAK z zajęć ceramiki korzystały dzieci z Przedszkola Niepublicznego GLOBUS Mały Podróżnik.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNE WAKACJE w Klubie SZCZAK

1W Klubie SZCZAK 20 czerwca została przeprowadzona prelekcja na temat ,,Bezpieczeństwo podczas wakacji”. Celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie przedszkolakom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku.

Czytaj więcej...

Dzień Matki w Klubie Szczak

szak629 maja w Klubie SZCZAK miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Matki.

Czytaj więcej...

O zdrowym odżywianiu w Klubie SZCZAK

1W miniony wtorek 23 maja w Klubie SZCZAK odbyła się prelekcja dla dzieci z grupy KOMPAS na temat zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej...

KREATYWNE ZAJĘCIA Z GLINY W KLUBIE ,,SZCZAK’’

IMG 20170518 111939Ugniatanie, lepienie gliny rozwija aktywność dzieci, kształtuje wyobraźnię artystyczną, wrażliwość estetyczną i zdolności manualne dziecka. Praca z gliną ma właściwości terapeutyczne, na wiele dzieci działa uspokajająco. Zabawa z gliną jest twórcza, jest doskonałą formą wyrazu artystycznego.

Czytaj więcej...

Witaj Maj, Trzeci Maj!

szczak 3maja 20171Dnia 3 maja w klubie ,,Szczak” odbyła się uroczystość z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie, a drugą po konstytucji Stanów Zjednoczonych spisaną ustawą zasadniczą na świecie. Od chwili uchwalenia Konstytucja stała się symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej, niezależnie od przeszkód wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych.

Czytaj więcej...

Śniadanie Wielkanocne w Klubie MCKiS SZCZAK

1W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, są też dni pełne refleksji, a zarazem i radości, które z sobą niosą. Jednym z takich dni jest Wielkanoc – najpiękniejsze i najważniejsze święto w tradycji chrześcijańskiej.

Czytaj więcej...

Jak witaliśmy wiosnę w SZCZAKU...

117 marca w Klubie SZCZAK odbył się po raz pierwszy w nowych murach dzień wiosny, czyli pożegnanie zimy!

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet 2017 w Klubie SZCZAK

tn 1Międzynarodowy Dzień Kobiet świętowany 8 marca na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych. Dzień później w czwartkowe popołudnie również Klub SZCZAK wraz z Filą MBP Góra Piasku zorganizował spotkanie dla pań, by uczcić ich święto – tym razem było to spotkanie filmowe.

Czytaj więcej...

Festiwal Gier Planszowych "Morigal" - tym razem w Klubie SZCZAK

tn 1W Klubie MCKiS SZCZAK 13 lutego miała miejsce następna odsłona Festiwalu Gier Planszowych MORIGAL.

Czytaj więcej...

Ferie w Klubie "Szczak"

2017 ferie szczakFerie zimowe 2017r. w klubie Szczak zostały tak zaplanowane, aby każde dziecko mogło spędzić czas w miły i atrakcyjny sposób.
Pamiętając o promocji książki wśród dzieci, także w tym okresie młodzi czytelnicy mieli okazje posłuchać różnych baśni, porozmawiać na temat swoich ulubionych książkach. Podczas ferii nie brakowało zajęć plastycznych. Dzieci miały dostęp do różnorodnych materiałów plastycznych, dzięki którym powstało wiele ciekawych prac. Zorganizowane zostały również zajęcia o tematyce ekologicznej. Dzieci wykonały potworki, stworki z wykorzystaniem odpadów. Młodzi uczestnicy warsztatów okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ciekawe prace. Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy wycieczką do Gliwic na wystawę klocków Lego oraz do Palmiarni, zorganizowaną przez Dom Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej.

Czytaj więcej...

Walentynkowy bal w Klubie SZCZAK

Bal 1Z okazji Walentynek w Szczaku odbył się wspaniały Bal Walentynkowy.

Czytaj więcej...

Koncert Kolęd w Klubie Szczak

koledy szczak plakat

Serdecznie zapraszamy!

Wesołe zajęcia dla przedszkolaków w Klubie SZCZAK

1Wtorek 14 lutego w Klubie SZCZAK był bardzo miły i wesoły, gdyż na zajęcia przyszły dzieci z Przedszkola Niepublicznego GLOBUS – Mały Podróżnik.

Czytaj więcej...

"Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi" – inauguracja Klubu SZCZAK

tn 1Otwarcie Klubu SZCZAK Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz filii MBP Góra Piasku zgromadziło sporą część mieszkańców dzielnicy i nie ma w tym nic dziwnego, bo na ten moment czekali od 4 lat.

Czytaj więcej...

Koncert Kolęd 2017 w Klubie SZCZAK

130 stycznia w poniedziałek o godzinie 17.00 w Klubie ,,Szczak”odbył się Koncert Kolęd. Program artystyczny zaprezentował Chór MCKiS “Sokół” oraz zespół śpiewaczy “Jaworznianki”.

Czytaj więcej...