W przedostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn, zawodników MCKiS Jaworzno czekał daleki wyjazd na parkiet dobrze spisującego się w tym sezonie Hensford’u Przemyśl.

Początek meczu pokazał, że długa podróż dała się we znaki zawodnikom z Jaworzna, którzy długo nie mogli wejść w mecz. Gospodarze natomiast podkręcili śrubę od pierwszego gwizdka i szybko wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Gracze MCKiS Jaworzno dochodzili do wielu pozycji rzutowych jednak mieli spore problemy z ich celnym wykończeniem. Hensfort przeprowadzał natomiast zabójcze kontry oraz skutecznie punktował z ataku pozycyjnego. Po pierwszej kwarcie prowadzenie gospodarzy 23:12.

W drugiej kwarcie MCKiS w końcu “wyszedł z autokaru” i gra naszego zespołu z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej. Sokoły skutecznie utrudniły rozgrywanie piłki zawodnikom z Przemyśla, a same zaczęły punktować celnymi “trójkami”. Zdobywanie punktów z gry nie przychodziło jednak łatwo, gdyż gra mocno się zaostrzyła, co skutkowało dużą ilością gwizdków i rzutów osobistych. W siłowej walce lepszy okazał się jednak zespół z Jaworzna, któremu udało się odrobić straty z pierwszej ćwiartki i na przerwę schodzić tylko z oczkiem straty do rywali (32:33).

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie – żadna z ekip nie była w stanie narzucić swoich warunków, zdobywanie punktów przychodziło bardzo trudno, a agresywna defensywa sprawiała, że co rusz iskrzyło pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Po 30 minutach gry to jednak MCKiS wychodzi na prowadzenie 52:50.

W ostatniej kwarcie wynik meczu oscylował w granicach remisu, a wraz z upływającym czasem w przemyskiej hali robiło się coraz goręcej. W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowali jaworznianie, którzy przechwycili kilka piłek, trafili najważniejsze rzuty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie MCKiS Jaworzno wygrywa 67:62 i z bilansem 7-5 zajmuję 5. miejsce w ligowej tabeli.

Hensford Przemyśl – MCKiS Jaworzno 62:67 (23:12; 10:20; 17:20; 12:15)

MCKiS Jaworzno: Majchrowski – 20 (1×3); Lemański – 13 (3×3); Grochowski – 11 (3×3); Goldammer – 8; Roszkowski – 5; Dusiło – 4; Zawadzki – 4; Wróblewski – 2; Cepuchowicz, Boryka.

W sobotę – 15 grudnia – o godz. 18.00 MCKiS Jaworzno rozegra ostatnie spotkanie swojego długiego wyjazdowego tournée. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie niepokonany dotąd AWF AZS Mickiewicz Romus Katowice.