Finałowe pojedynki Pucharu Ligi Salos za nami. Mecze rozegrano w ostatnią niedzielę listopada. Najciekawszym pojedynkiem ćwierćfinałowym było spotkanie Pulmon Negro z Beer Drinkers II. Mistrz drugiej ligi postawił się wicemistrzowi pierwszej ligi i do przerwy wygrywał 1:0. Druga połowa była niezwykle zacięta i ostatecznie, w doliczonym czasie gry, padła (przy prowadzeniu “drinkersów”) bramka wyrównująca wynik meczu. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Beer Drinkers II i awansowali do najlepszej czwórki. Zwycięstwo kosztowało jednak zbyt wiele i zawodnicy nie byli w stanie sprostać drużynie S.W.A., która niemiłosiernie ich ograła.

W drugim półfinale zawodnicy No Name i Young Boys potrzebowali rzutów karnych, aby rozstrzygnąć losy awansu. Lepsi okazali się byli mistrzowie ligi i po kilkunastu seriach wygrali 6:5.

W meczu finałowym spotkały się czwarta i piąta drużyna I ligi. Obie ekipy – S.W.A. i Young Boys miały kilka szans na zdobycie pierwszej bramki, jednak to zawodnicy S.W.A. prowadzili do przerwy 1:0. Druga połowa wyglądała tak: ataki YB i kontrataki S.W.A. i to właśnie ci drudzy cieszyli się ostatecznie z mocno przekonywującego zwycięstwa.

Kapitan S.W.A. odebrał puchar i zaproszenie na turniej o Superpuchar Salos, który odbędzie się w najbliższą sobotę (1 grudnia) w hali MCKiS w Osiedlu Stałym. Podczas tego turnieju (początek rozgrywek w samo południe) wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia za jesienne rozgrywki ligowe, podziękowania dla reprezentantów Salosu za turnieje w Tychach i Młoszowej. Będzie też gala najlepszych zawodników PSS SALOS w 2018 r.