Po dwóch słabszych i przegranych w kiepskim stylu meczach koszykarze MCKiS szybko wzięli się w garść i odzyskali skuteczność. W ubiegłym tygodniu odnieśli dwa cenne zwycięstwa i z 10 punktami na koncie awansowali na 4. pozycję w tabeli.

Po ubiegłotygodniowej, bolesnej porażce w Kielcach (50:88), jaworznianie szansę na odbudowę mieli już w środę (24 października), w meczu z MKS II Dąbrowa Górnicza. Spotkanie od samego początku miało bardzo zacięty charakter i wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Jaworznianom udawało się czasami odskoczyć na kilka punktów, lecz dąbrowianie za każdym razem byli w stanie nadrobić straty i utrzymywać się w walce o zwycięstwo. Nie inaczej było w samej końcówce spotkania, kiedy MCKiS stracił 9-punktową zaliczkę i pozwolił wyjść MKS-owi na prowadzenie na minutę przed końcową syreną. Ostatecznie jednak, po nerwowej, ale mądrze rozegranej przez MCKiS końcówce, to Sokoły mogły cieszyć się ze zwycięstwa 72:68 i przerwania złej passy.

Kolejnym rywalem Jaworzna, w napiętym terminarzu ligowym, był trzy dni później (w sobotę, 27 października) zespół KS Pogoń Ruda Śląska. Tym razem MCKiS od pierwszego gwizdka rzucił się na rywali osłabionych brakiem dwóch podstawowych graczy, szybko uzyskując stabilną przewagę. Twarda defensywa, szybkie kontrataki oraz celne “trójki” dały Sokołom prowadzenie 30:14 już po pierwszych 10 minutach gry. W drugiej kwarcie nasi zawodnicy jeszcze bardziej “dokręcili śrubę” i dosłownie zmiażdżyli rywali na parkiecie (25:8), uzyskując do przerwy 23 oczka przewagi.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Bezradni gospodarze byli tłem dla świetnie spisujących się jaworznian, którzy popisywali się kolejnymi skutecznymi akcjami w ataku i obronie. Trener Przemysław Biliński pozwolił zaprezentować się wszystkim graczom rezerwowym, którzy pokonali ławkę rywali aż o 49 punktów i wydatnie przyczynili się do okazałego zwycięstwa 100:56.

Odbudowa gry i morale zespołu przyszły dla MCKiS-u w bardzo dobrym momencie, gdyż teraz przed jaworznickimi koszykarzami seria spotkań z drużynami z górnej części tabeli. Już w sobotę (3 listopada) Sokoły jadą do Bytomia na mecz z Polonią, która jak dotąd odniosła 5 zwycięstw i tylko 1 porażkę. Początek meczu na “Skarpie” o godz. 18.00.