Krajowa czołówka zjechała w ubiegły weekend do Katowic, gdzie odbył się XIX Puchar Polski w Armwrestlingu. Rywalizacja odbywała się w katowickim klubie “Królestwo”. Przynależność do czołówki krajowej potwierdzili siłacze MCKiS “Tytan” Jaworzno, którzy w klasyfikacji generalnej drużynowo uplasowali się na drugim miejscu zdobywając 8 złotych, 10 srebrnych, 11 brązowych medali oraz 269 małych punktów. Ponadto jaworznianie byli drudzy w klasyfikacji drużynowej wśród juniorów, zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej masters oraz pierwsze miejsce wśród seniorów.

Tytuły najsilniejszych Polaków w kategorii open zdobyli na lewą rękę Lucjan Fudała (który po raz szósty zdobył tytuł najsilniejszego Polaka w Pucharze Polski w tej kategorii), a pierwszy na rękę prawą był Natan Kajdas (po raz trzeci w karierze). Trzy złote medale Pucharu Polski wywalczył Lucjan Fudała– MVP Pucharu Polski, w kategoriach 95 kg na obie ręce oraz open, dwa Natan Kajdas 105 kg na prawą rękę i open, zaś po jednym złotym krążku dorzucili Wojciech Hypsior +78 kg wśród juniorów, Piotr Beberok 105 kg na lewą rękę oraz Mariusz Grochowski wśród mastersów 100 kg na prawą rękę.