Po imponującej serii czterech kolejnych zwycięstw, koszykarze MCKiS Jaworzno posmakowali goryczy porażki. Zafundował im ją wicelider drugoligowej Grupy C – KK Polonia Bytom, która sobotnim meczem (2 lutego) powetowała sobie porażkę z Sokołami na własnym parkiecie w pierwszej rundzie rozgrywek.

Do zapowiadającego się niezwykle emocjonująco starcia z bytomianami, w składzie których występuje sporo graczy reprezentujących kiedyś barwy MCKiS Jaworzno, Sokoły przystępowały niestety w okrojonym składzie. Do ciągle kontuzjowanych Jacka Wróblewskiego i Arka Biela, dołączył po ostatnim meczu także Radek Lemański więc ofensywna moc jaworznian została jeszcze bardziej nadwątlona. Ale już w pierwszym meczu obu drużyn skazywany na porażkę MCKiS Jaworzno pokazał swoją siłę, zwyciężając na parkiecie Polonii 72:59 więc i teraz nie można było przewidzieć wyniku spotkania.

Od pierwszego gwizdka to jednak bytomianie, niczym wściekłe psy, rzucili się do gardeł zawodników MCKiS Jaworzno. Rządni rewanżu, agresywną defensywą mocno uprzykrzali życie Sokołom. Mimo wszystko Jaworzno potrafiło podjąć rękawicę i w pierwszej kwarcie toczyło pojedynek jak równy z równym. Po 10 minutach gry było 20:18 dla Polonii. W II kwarcie goście włączyli jednak wyższy bieg i zabójczymi kontrami bezlitośnie punktowali jaworznian. Niemoc strzelecka MCKiSu w tej części gry pozwoliła odskoczyć bytomianom i na przerwę to goście schodzili z 11-punktową zaliczką.

W III kwarcie Jaworzno całkowicie straciło rytm gry i skuteczność w ataku, a liczne, proste błędy dawały łatwe punkty przeciwnikom, którzy wygrali ten fragment gry 29:13. W ostatniej kwarcie, przy zdecydowanym prowadzeniu, goście nieco spuścili z tonu, ale cały czas kontrolowali przebieg spotkania. MCKiS zdołał tylko zmniejszyć wymiar porażki, ale to KK Polonia Bytom zasłużenie zwyciężyła 83:65.

MCKiS Jaworzno – KK Polonia Bytom  65:83 (18:20; 17:26; 13:29; 17:8)

MCKiS Jaworzno : Goldammer – 13; Grochowski – 9 (2×3); Boryka – 8 (1×3); Dąbek – 8; Brzozowski – 7 (1×3); Dusiło – 7 (1×3); Cepuchowicz – 6 (1×3); Roszkowski – 5 (1×3); Zawadzki – 2.

Kolejne spotkanie koszykarze MCKiS Jaworzno rozegrają w sobotę – 9 lutego – tradycyjnie już o godzinie 20.00 w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Przeciwnikiem podopiecznych Przemysława Bilińskiego będzie tym razem zespół Zagłębia Sosnowiec.