Niespełna trzy dni po wyczerpującym, sobotnim boju z AZS’em Kielce, koszykarze MCKiS Jaworzno ponownie pojawili się na ligowym parkiecie. We wtorek – 22 stycznia – podopieczni Przemysława Bilińskiego podejmowali ligowego outsidera – MKS II Dąbrowa Górnicza.

Dla Sokołów było to spotkanie, którego nie można było przegrać, jednak już mecz pierwszej rundy pokazał, że aby zgarnąć komplet punktów nie można zlekceważyć rywala. Goście zaskoczyli jaworznian tylko na samym początku meczu wychodząc na prowadzenie 5:0. Od tego momentu to MCKiS dyktował warunki. Po solidnej defensywie wyprowadzał liczne kontrataki, które kończone były zarówno celnymi rzutami spod samego kosza jak i z dalekiego dystansu. Po 10 minutach 22:15 dla Jaworzna.

W II kwarcie jaworznianie włączyli wyższy bieg i szybko odskoczyli rywalowi. Trener dał szansę gry w większym wymiarze czasowym naszym rezerwowym zawodnikom, którzy świetnie wywiązali się ze swoich zadań. Do przerwy 48:29 dla MCKiS-u.

Po 15-minutowym „złapaniu oddechu” jaworznianie kontynuowali swoją dobrą, konsekwentną grę. Ataki przygotowane na ten mecz przynosiły łatwe punty, a efektowne kontrataki dawały dużo radości kibicom zgromadzonym w hali. Po 30 minutach gry 74:45. Ostatnia część meczu była tylko formalnością. W IV kwarcie szansę gry otrzymał nasz utalentowany junior Bartosz Cierniecki, który w swoim debiucie na seniorskich parkietach zdobył 3 punkty. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem MCKiS Jaworzno 90:56.

MCKiS Jaworzno – MKS II Dąbrowa Górnicza 90:56 (22:15; 26:14; 26:16; 16:11)

MCKiS: Boryka – 21 (3×3); Roszkowski – 18 (1×3); Grochowski – 12 (1×3); Goldammer – 11; Zawadzki – 8; Lemański – 7 (1×3); Dusiło – 6; Cepuchowicz – 4 (1×3); Cierniecki – 3; Brzozowski.

Zawodnicy MCKiS znowu nie mają za wiele czasu na regenerację, gdyż już w najbliższą sobotę – 26 stycznia, o godzinie 17.00 – na własnym parkiecie podejmować będą zespół KS Pogoń Ruda Śląska.