Pierwszoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przerwali serię pięciu porażek z rzędu i w sobotnie popołudnie – 12 stycznia – pewnie pokonali krakowski AZS AGH Kraków 3:0!

Podopieczni Mariusza Łozińskiego i Mariusza Syguły, grając z wielką determinacją i wolą walki, nie mieli najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. W żadnym z trzech rozegranych setów krakowianie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z bardzo dobrze dysponowanymi tego dnia jaworznianami.

Od początku pierwszej i drugiej odsłony gospodarze narzucili swój styl gry i kontrolując boiskowe wydarzenia wygrywali pewnie 25:20 i 25:19. W trzeciej partii sobotniego meczu tylko do stanu 12:12 kibice oglądali wyrównaną grę, później siatkarze MCKiS “odjechali” gościom z Krakowa, którzy tego dnia nie mieli żadnych argumentów żeby przeciwstawić się podopiecznym Łozińskiego. Ostatecznie, po dobrym występie, Jaworzno cieszyło się ze zwycięstwa w trzecim secie 25:19 i w całym meczu 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został środkowy MCKiS Jaworzno – Mateusz Pietras.

Sobotnie zwycięstwo nad krakowianami pozwoliło naszej drużynie przesunąć się na ósme miejsce w tabeli i powiększyć swój punktowy dorobek do 22 “oczek”.

Planowane na środę – 16 stycznia – wyjazdowe spotkanie 19. kolejki ze Stalą Nysa, na prośbę gospodarzy, przełożone zostało na 6 lutego. Najbliższy mecz z udziałem naszej drużyny odbędzie się więc w najbliższą sobotę – 19 stycznia – w hali na Osiedlu Stałym. Rywalem MCKiS będzie czwarty w tabeli zespół MKS Ślepsk Suwałki. Początek spotkania o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy !!!

MCKiS Jaworzno – AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

MCKiS: Pawlak, Grzegolec, Pizuński, Schmidt, Pietras, Magnuszewski, Zieliński (libero) oraz Dębski.
trener: Mariusz Łoziński.

AZS AGH: Stajer, Gajdek, Błasiak, Dudziński, Smolarczyk, Rajchelt, Stąsiek (libero) oraz Kącki, Gąsior.
trener: Andrzej Kubacki.