W dobrych humorach rozpoczęli sezon nasi II ligowi koszykarze. Po znacznych przemeblowaniach w składzie i bardzo mocno przepracowanym okresie przygotowawczym widać już pierwsze efekty. W pierwszej kolejce sezonu 2018/2019 w wyjazdowym spotkaniu MCKiS Jaworzno pokonał drużynę MUKS 1811 Unię Tarnów – 80 : 73. Mimo, iż początek sezonu przyniósł nam już kilka urazów i trener Przemysław Biliński nie mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników to zespół pokazał prawdziwą wolę walki i charakter, który przełożył się na ostateczny wynik. Pierwsza połowa nieco nerwowa, lekkie problemy z wykończeniem akcji przyniosły bardzo wyrównane spotkanie. Po przerwie, kiedy inauguracyjne emocje już opadły, zaczęliśmy kontrolować wydarzenia na boisku uzyskując 19 pkt przewagę.

Rozprężenie w końcówce meczu pozwoliło gospodarzom zmniejszyć rozmiar porażki do 7 oczek.