Od poniedziałku, 10 lutego, zamknięta dla ruchu aut została ulica 11 Listopada. Kierowcy muszą korzystać z objazdów. Innymi trasami jeżdżą też autobusy. Drogowcy apelują o zachowanie w tym rejonie szczególnej ostrożności.

Zmiana organizacji ruchu związana jest z przebudową drogi. Prace mają poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch. Drogowcy rozpoczęli przebudowę ulicy 11 Listopada, budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z 11 Listopada oraz budowę łącznika od ronda do DK 79. Obecnie ulica 11 Listopada jest zamknięta dla ruchu. Zapewniony został jedynie dojazd do posesji i dla pojazdów służb miejskich od strony ul. Grunwaldzkiej w kierunku ul. Podwale. Dla pozostałych kierowców wytyczono objazdy ulicami Podwale, Bogusławskiego, Piekarską i Grunwaldzką.

Zmiany odczuwają też pasażerowie PKM Jaworzno. Wszystkie linie autobusowe, które przed remontem drogi kursowały przez Pechnik, będą jeździły bez zmian, bo ulica Grunwaldzka przez cały okres budowy będzie przejezdna. Inaczej jest w przypadku linii kursujących przez zamkniętą właśnie ul. 11 Listopada. Chodzi tutaj o autobusy linii 303, 319, 374, N1 oraz N2. Te od 10 lutego korzystają z objazdu wytyczonego ulicą Bogusławskiego.

Drogowcy radzą, by nie jeździć na pamięć, a pilnie obserwować znaki, bo zmian w organizacji ruchu w tym rejonie będzie więcej. Wprowadzane będą w miarę postępu robót budowlanych.

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek łącznicy Trasy Śródmiejskiej, a skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i 11 Listopada przebudowane zostanie na rondo. Przebudowana zostanie też ul. 11 Listopada, która dodatkowo zyska chodniki o szerokości 2,5 m po obu stronach jezdni. Powstaną tam też dwa wyniesione i podświetlone przejścia dla pieszych, a łącznik przy markecie Netto (tzw. ul. Nowolipowa) zostanie zlikwidowany.

Koszt tej inwestycji wynosi niespełna 6,5 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to 31 października 2020 r.

Tekst: GD