W pelerynach, w deszczu, w dobrym nastroju… właśnie tak bawili się jaworzniccy Seniorzy podczas środowego spotkania w Geosferze! Chociaż pogoda nie dopisała, to na pewno dopisały nastroje przybyłych gości.

O godzinie 14.00 spod Domu Kultury wyruszył rajd Nordic Walking pod przewodnictwem Krystyny Janickiej i Anity Miki, instruktorek MCKiS. Trasa wiodąca od domu Kultury do Geosfery liczyła niecałe 7 km i przebiegała przez malownicze tereny Szczakowej i Góry Piasku. Po dotarciu na metę, znajdującą się w Ośrodku Edukacji Geologicznej, rozpoczęła się właściwa część imprezy, w programie której znalazły się zajęcia dance fitness, a także wspólne śpiewanie i zabawa taneczna prowadzona przez niezawodnego Dariusza Feca.

Na miejscu znajdowała się również przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego – Maria Materla, radna Sejmiku Śląskiego, która w imieniu Dariusz Starzyckiego – Wicemarszałka Województwa – powitała zgromadzonych w Geosferze Seniorów. Oprócz tego pani Maria nagrodziła najstarszą i najbardziej energiczną Seniorkę, która nie tylko wzięła udział w rajdzie, ale również uczestniczyła w zajęciach fitness, a później energicznie bawiła się na parkiecie.

Seniorzy mogli poczęstować się kawą, herbatą oraz czymś słodkim, zaś dla tych, którzy potrzebowali więcej energii przygotowano pyszne pieczone ziemniaki.

Na chętnych Seniorów czekali dietetycy, którzy z zaangażowaniem przeprowadzali badania składu ciała, udzielali porad dotyczących właściwej diety i zdrowego trybu życia.

Jaworzniccy Seniorzy wykazują sporą aktywność i dzięki temu cieszą się energią i dobrym zdrowiem! Niemal każdy, kto zgłosił się na nasze badanie, jest zaangażowany w zajęcia rekreacyjne czy sportowe. U większości badanych wyniki były bardzo dobre – mówiły Paulina Hetwer i Angelika Tomanek, panie dietetyk przeprowadzające badania.

O stoisko z poradami dietetycznymi zadbał Urząd Marszałkowski. Oprócz konsultacji dietetycznej można było otrzymać też koszulkę, książkę kucharską i smaczne owoce.

Rozdawałyśmy dzisiaj jabłka i śliwki. Dla nas to takie owocowe symbole jesieni i zdrowia – podkreślała pani Angelika Tomanek.

Uczestnicy, pomimo deszczu, bawili się do znanych przebojów tanecznych: “Oczy zielone”, “Sofia”, “Daj mi tę noc” i wielu innych hitów zagranych i zaśpiewanych przez Dariusza Feca. Z kolei wspólnie odśpiewano takie szlagiery, jak “Szła dzieweczka”, “Głęboka studzienka” i nieśmiertelne “Sokoły”, przy których klawisze zostały zastąpione przez akordeon.

Zabawa trwała do zmierzchu, a atmosfera była naprawdę gorąca.

“Tydzień Seniora” potrwa do 6 października, a na każdy dzień zaplanowano inne atrakcje. Cały program został ułożony tak, by każdy uczestnik mógł znaleźć coś interesującego. 

tauron-logoGłównym Partnerem wydarzenia jest Tauron Polska Energia S.A.