Po dwóch latach przerwy powraca do Jaworzna Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków.

W piątek, 11 września, na jaworznickim Rynku stanie meta trzeciego etapu rowerowych zmagań. Zawodnicy, którzy trzeci etap rozpoczną wyjeżdżając z Suchej Beskidzkiej, do Jaworzna dotrą około 17.45, wjeżdżając do miasta od strony Imielina. Wjazd na Rynek przewidywany jest około godziny 18.15. Peleton wykona dodatkowe okrążenie wokół Śródmieścia.

Z uwagi na pandemię wyścig zostanie przeprowadzony bez udziału publiczności oraz bez towarzyszących zwykle atrakcji, a zatem na mecie zabraknie również strefy kibica. Wskazane jest zachowanie dystansu społecznego i obowiązujących rygorów sanitarnych. 

Wyścig dla najmłodszych

Kolarskim zmaganiom będzie towarzyszyć również 12. Mini Wyścig Kolarski “Solidarności”, w którym będą mogły wziąć udział dzieci przedszkolne i szkolne, a także uczestnicy Uczniowskich Klubów Sportowych. Wyścig rozpocznie się o godzinie 16.30.

Młodzi zawodnicy będą podzieleni na 4 kategorie wiekowe: 

  • do lat 5;
  • lata 6-8;
  • lata 9-10;
  • lata 11-12.

Dla każdej z kategorii wiekowych przygotowany będzie inny dystans (od 200 do 1600 metrów), a oprócz tego będą odrębne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców. Laureaci trzech pierwszych miejsc (z każdej kategorii wiekowej) zostaną nagrodzeni.

Młodych zawodników można zgłaszać do 6 września lub przyjść z wypełnionym formularzem w dniu wyścigu.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.wyscig.com.pl Po wypełnieniu dokumentu należy przesłać go na adres: wyscig.solidarnosci@gmail.com lub faksem na numer: 42 677 26 06.

Konieczna jest pisemna zgoda rodziców lub opiekuna prawnego!

Każdy z młodych zawodników jest zobowiązany do założenia kasku!

wyścig-solidarności-plakat-promujacy