Dla wszystkich osób spragnionych rekreacyjnej rywalizacji sportowej, mamy świetną wiadomość!! Po okresie imprezowego zastoju, wracamy z pierwszym “poepidemicznym” wydarzeniem plenerowym!! Będzie nim 6. Rowerowy i Pieszy Rajd na Orientację!! Sympatycy biegania i rowerowej jazdy po bezdrożach, z mapą w ręku, będą mieli okazję ruszyć na rekonesans po Jaworznie już 11 lipca!

Aktualne obostrzenia pozwalają na organizację imprez sportowych do 150 osób bez udziału publiczności więc nasz rajd jest idealnym eventem na powrót do wspólnej rywalizacji, po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej stanem epidemicznym w naszym kraju. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, impreza odbędzie się z zachowaniem wszelkich wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów.

Z mapą do celu

W ramach 6. Rajdu na Orientacje, zawodnicy będą mieli do wyboru różne trasy – biegacze 15 lub 25 kilometrów, a rowerzyści 25 lub 40 kilometrów. Punkty kontrolne, które trzeba będzie odnaleźć i zaliczyć na podstawie otrzymanej na starcie mapy, umieszczone będą w różnych zakątkach miasta. Wśród nich znajdą się zarówno charakterystyczne dla danego miejsca obiekty, jak i zakamarki ukryte w leśnej gęstwinie.

Aby w pełni wykorzystać tereny zielone naszego miasta i urozmaicić trasę stałym bywalcom naszej imprezy, baza startowa tegorocznej edycji znajdować się będzie w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 (os. Stałe). Pozwoli to w większym stopniu skupić się na północnych zakątkach Jaworzna, a nawet zahaczyć o ciekawe lokalizacje pogranicza Sosnowca i Mysłowic.

Dla zdobywców podium na każdej z tras przewidziano nagrody rzeczowe, a dodatkowo każdy ze startujących otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Wszyscy uczestnicy imprezy będą także mogli wziąć udział w tradycyjnym konkursie z nagrodami.

Zapisy

Zgłoszenia do imprezy będzie można dokonać poprzez elektroniczny panel zgłoszeniowy w terminie 5 czerwca – 7 lipca lub do osiągnięcia limitu zgłoszeń (150 osób). Panel zapisów oraz wszelkie szczegóły imprezy, wraz z jej regulaminem, dostępne są TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!

 

Rajd na orientacje 2020 - plakat