aktywne-cieżkowiceJuż w najbliższą sobotę, 21 września, teren ciężkowickiej szkoły nr 18 odbędzie się ostatni piknik w ramach projektu “Aktywne Dzielnice”.

Program wydarzenia jak zwykle nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających! Na scenie zaprezentują się lokalne talenty, czyli dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18, przedszkolaki z PM nr 4, a także panie z zespołu “Ciężkowianki”.

Poza sceną dostępna będzie również strefa rekreacyjno-sportowa, a w niej między innymi wielkoformatowe klocki i bierki, bramka celnościowa i konkurs łuczniczy. Dla najmłodszych przewidziano, tradycyjnie, kącik malucha, w którym instruktorzy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu poprowadzą szereg rozwijających warsztatów specjalnie dla dzieci. Nie zabraknie również dmuchanego zamku, w którym będzie można spożytkować nadmiar energii.

Główną atrakcją pikniku w Ciężkowicach będzie spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną. Wszyscy, którzy po lekturze “Jak Wojtek został strażakiem” zapragnęli zasiąść w charakterystycznym czerwonym wozie, będą mogli spełnić swoje marzenie, a oprócz tajników wozu strażackiego, poznają też kulisy pracy w OSP.

Aktywnym Dzielnicom patronuje Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, a głównym organizatorem pikników jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy współpracy z innymi miejskimi instytucjami. Imprezy są współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zapraszamy!