Podczas tegorocznych ferii staraliśmy się zainteresować dzieci ciekawą i bogatą ofertą, w której każdy mógł znaleźć coś interesującego – mówi Ewelina Karweta, instruktor.

W Klubie “Pod Skałką” zorganizowano kreatywne spotkania z pędzelkiem, igłą i nitką oraz z decoupagem. Powstały kolorowe lampiony, wyszywane jaśki oraz prezentowe zakładki dla babci lub dziadka. W wolnych chwilach dzieci rysowały feryjny komiks, grały w różnorodne gry. W pełni wykorzystano też ładną – prawie wiosenną – pogodę, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu i organizując zabawy ruchowe.

Nie zabrakło karnawałowych inspiracji w różnych odsłonach, oraz balu. W tym roku uczestnicy “Akcji Zima” uczestniczyli w balu tematycznym – polka dots, na którym wszystko kręciło się wokół… kropki. Słodki poczęstunek, zabawy ruchowe, taneczne, umysłowe oraz konkurs na najbardziej wykropkowany strój zdecydowanie uatrakcyjniły bal. Najlepsze stroje zostały oczywiście nagrodzone.

Ciekawym wydarzeniem był wyjazd do Bębła, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania szklanych ozdób choinkowych. Poznały tajniki ich powstawania. Było kolorowo, wszystko się skrzyło jak w bajce. Kolejną atrakcją ferii był wyjazd do Teatru Ateneum w Katowicach na spektakl “Babcia na jabłoni”. Multikinowe spotkania ze “Śnieżką i fantastyczną siódemką” oraz przemiłym psiakiem “Urwisem” dodatkowo umiliły czas feryjnej laby.

Niestety, po feriach postały już tylko miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii z MCKiS na pewno nie zabraknie.

Zapraszamy do galerii