To jest właśnie ten moment kiedy ja – Małgorzata Wosik – uświadamiam sobie, dlaczego cieszę się z wykonywanej pracy jako instruktor ceramiki – powiedziała artystka, pod okiem której dzieci, młodzież i dorośli tworzą niesamowite prace z niełatwego medium, którym jest glina.

Antonina Krzywosz zakwalifikowała się ze swoją pracą ceramiczną do udziału w prestiżowej wystawie. Był to XX MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY zorganizowany przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu pt. “Zawsze zielono, zawsze niebiesko” przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Urzędu Miasta Torunia.

Na konkurs nadesłano 11409 praz z 49 krajów!!! Przyznano 100 nagród indywidualnych i 3 nagrody dla instytucji za kolekcje prac. Do wystawy zakwalifikowano 1004 prace z 48 krajów. Prócz naszej ojczyzny, w której zaistnieliśmy jako Jaworzno, znalazły się: Argentyna, Białoruś, Chiny, Litwa,Łotwa ,Serbia, Indie, Meksyk i wiele, wiele innych. Pośród tych właśnie prac z wielu różnorodnych zakątków świata znalazła się i ceramika Antoniny Krzywosz uczęszczającej na zajęcia z ceramiki do Klubu Kasztan, a wcześniej do Klubu “Niko”.

Tosi serdecznie gratulujemy!