W byczyńskim klubie Niko trwa wystawa prac autorów Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Zobaczyć można najciekawsze dzieła, jakie powstały podczas zajęć i warsztatów, które regularnie odbywają się w klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Ta ekspozycja to podziękowanie dla osób, które aktywnie włączają się w tworzenie naszego Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Autorzy prezentowanych prac to jaworznianie, którzy chcą rozwijać swoje talenty i zainteresowania, często od lat związani są z naszymi klubami. Uczestnicząc w prowadzonych u nas zajęciach, dzielą się z nami swoją pasją. To dla nas naprawdę cenne -komentuje Ewelina Ogiołda, kierownik obiektów kulturalnych w Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

Wystawa prezentowana jest w klubie Niko (ul. Na Stoku 14). Co tydzień ekspozycja będzie zmieniana. Od 10 do 14 sierpnia prezentowane są prace w technice decoupage, które powstały na zajęciach prowadzonych przez instruktorkę Kingę Jończyk. Od 17 do 21 sierpnia oglądać można będzie prace ceramiczne. Te dzieła powstały pod kierunkiem instruktorki Małgorzaty Wosik. Od 24 do 28 sierpnia podziwiać będzie można prace szydełkowe, które są owocem zajęć prowadzonych przez Renatę Palęgę, a od 31 sierpnia do 3 września prezentowane będą prace wykonane w technikach recyclingowych. Takie zajęcia prowadzi instruktorka Gabriela Bochenek-Gałecka.

Zdjęcia prac, które oglądać można w ramach wystawy, prezentowane są też na profilu Facebookowym klubu Niko. Autor pracy, która zdobędzie tam najwięcej polubień, otrzyma nagrodę – zapowiada Ewelina Ogiołda.

Finisaż wystawy planowany jest na piątek, 4 września. Początek o godz. 18. Wtedy autorzy prac będą mogli odebrać nagrody, podziękowania i gratulacje.

Tekst: GD