Zawodnicy uprawiający badmintona i sympatycy tej dyscypliny sportu opanowali w miniony weekend świeżo wyremontowaną Halę Widowiskowo-Sportową.

V Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Badmintonie im. Mirosława Ciołczyka zorganizowali członkowie KS “Wolant” przy współpracy z magistratem, MCKiS-em i Śląskim Urzędem Marszałkowskim. W otwarciu zawodów wzięli udział m.in. Sebastian Kuś, dyrektor MCKiS-u, jego zastępca Dariusz Chrapek i Małgorzata Ciołczyk, żona Mirosława Ciołczyka.

W sobotę rywalizowali dorośli. Zgłosiło się 90 sportowców.

Zmierzyli się w grach pojedynczych, deblowych i mieszanych. Gry podwójne były też częścią VI Grand Prix Jaworzna – wyjaśnia Dariusz Opatrzyk, prezes KS “Wolant”. W niedzielę walczyły dzieci i młodzież. Zgłosiło się 50 zawodników – dodaje.

Rywalizowali też amatorzy oraz nauczyciele i samorządowcy.

W zawodach wzięli udział mieszkańcy Śląska, Małopolski i Zagłębia. Nie brakowało też sportowców z odleglejszych części Polski, a nawet z Niemiec.

Jestem w Jaworznie po raz drugi – przyznaje Angelika Staszik AZS UŚ Katowice. W badmintonie lubię to, że podczas gry można się nieźle zaskoczyć. Przeciwnik, wyglądający niepozornie, może okazać się poważnym rywalem – mówi.

W grach pojedynczych najlepsza okazała się Agnieszka Siołek. Wśród pań w kategorii open wygrała Beata Białek, a w grach podwójnych Paulina Wilk i Aleksandra Wyrobek. Wśród mężczyzn w singlach zwyciężyli: Bartosz Turski w kat. do lat 30, Dariusz Opatrzyk w kat. 30+, b(rozgrywki amatorów) i Krzysztof Myalski (nauczyciele i samorządowcy). W grach podwójnych amatorów zwyciężyli Daniel Błach i Grzegorz Maciejewski, w kat. open Jakub Imielski i Bartosz Turski, a w grupie nauczycieli/ samorządowców Katarzyna Klepek i Jarosław Musiał.

W grach mieszanych w kat. open: Paulina Wilk i Mateusz Leśniczek, a w kat. amator – Ewa Sonnenberger i Joachimo Sonnenberger.

W grach pojedynczych chłopców wygrali: Paweł Morciniec (kat. U9), Franciszek Bystrzykowski (U11), Bartosz Lesiuk (U13), Jakub Zelech (U15), a w deblach Franciszek Bystrzykowski i Jan Stano (U11). Wśród dziewcząt najlepsze w singlach były: Dorota Kąsek (U9), Pola Garcorz (U11), Kina Mędrela (U13) i Aleksandra Jasiota (U15). Gry podwójne wygrały Aleksandra Jasiota i Liliana Tomaszkiewicz (U15). W miksach najlepsi okazali się Franciszek Bystrzykowski i Iga Jasiota (U11) oraz Bartosz Lesiuk i Liliana Tomaszkiewicz (U15).

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali Paweł Silbert, prezydent Jaworzna i Dariusz Starzycki, wicemarszałek woj. śląskiego. Kolejne pojedynki w ramach VI Grand Prix Jaworzna w Grach Podwójnych zaplanowano na 25 października, 22 listopada i 20 grudnia.

Tekst: AZ-H