Pierwszy miesiąc akcji letniej już za nami i chociaż z pogodą bywało różnie, to na pewno nie miała ona wpływu na jakość zajęć odbywających się w szczakowskim Domu Kultury. Tegoroczne zajęcia było tematycznie powiązane z rozmaitymi barwami i tak na przykład w trakcie tygodnia żółtego uczestnicy akcji letniej mieli możliwość wykonywania pogodnych prac, w których dominował kolorem żółty, a w tygodniu czarno-białym były zabawy z kreską, plamą i formą.

Bardzo ważnym tygodniem był ten, któremu przewodził kolor brązowy. Barwa ta kojarzy się nie tylko z ciepłem i spokojem, ale również z Ziemią. Podczas zajęć dzieci miały okazję pogłębić wiedzę dotyczącą planety, na której żyjemy i ochrony środowiska. Warsztaty rozpoczęły się od filmu edukacyjnego i zdjęć przedstawiających planetę Ziemię. Zajęcia te pokazały uczestnikom bogactwo polskiej przyrody – zarówno fauny i flory, a pamiątką po zajęciach są prace plastyczne pt. “Ziemia”. Dzieci wykonywały też różnego rodzaju prace plastyczne wieloma technikami ekologicznymi, jak np. malowanie pejzażu kawą i herbatą, wykonanie drzewa wartości, stworzenie mandali z nasion. Dzieci świetnie się bawiły, nie zważając na pobrudzenia i niepowodzenia – mówi Agata Stelmachów, kierownik Domu Kultury.

Nie zabrakło też zabaw w glinie! Każde dziecko stworzyło swoją pracę przestrzenną, która po wyschnięciu zostanie wymalowana szkliwem i wypalona w piecu. Będzie to wspaniała wakacyjna pamiątka.

Oczywiście wakacje nie mogą się obejść bez wycieczek i w Domu Kultury również ich nie zabrakło. 23 lipca grupa odwiedziła Bajkę Pana Kleksa – miejsce inspirowane słynną powieścią Jana Brzechwy.

Była to dla nas niezwykle inspirująca przygoda. Dzieci z Domu Kultury w Szczakowej i klubu Wega spędziły kilka godzin w centrum zabawy i nauki, gdzie poznały wszystkie sekrety profesora, odwiedziły Złomowisko Robotów, wzięły udział w eksperymentach i oczywiście wielu innych przygodach, a w każdej towarzyszył im legendarny nauczyciel – mówi pani Agata.

Kolejną wakacyjną propozycją skierowaną do dzieci i młodzieży była Akademia Piosenki.

To warsztaty wokalne prowadzone w formie zabawy, podczas których uczestnicy uczyli się piosenek o letniej, wakacyjnej tematyce, przy okazji ćwicząc prawidłową dykcję, interpretację utworów, a także emisję głosu. Z kolei w czasie warsztatów teatralnych uczestnicy zapoznali się z różnymi formami teatralnymi, ucząc się kreatywności i pracy w grupie, a wszystko w formie zabawy w miłej, artystycznej atmosferze – dodaje pani Agata.

Oczywiście letnia przygoda z Domem Kultury nie skończyła się wraz z lipcem! Instruktorzy serdecznie zapraszają do udziału w sierpniowych zajęciach, szczegóły znajdują się TUTAJ.