W minioną niedzielę odbyło się świąteczne kolędowanie na jaworznickim Rynku. Przy tej okazji przekazano mieszkańcom miasta Betlejemskie Światło Pokoju. Na Rynku goszczono również zwierzaki z “Bacówki”, które zostały umieszczone w żywej szopce. Świętej Rodzinie towarzyszyły między innymi kozy i barany.

Jako pierwsze na scenie wystąpiły Giga Nutki, grupa wokalna z Klubu “Gigant”, które intonowały pastorałki i kolędy. Po wspólnym kolędowaniu i rozgrzaniu się gorącą herbatą jaworzniccy harcerze Hufca ZHP już po raz jedenasty przekazali zapalony lampion z Betlejemskim Światłem Pokoju Prezydentowi Jaworzna Pawłowi Silbertowi, Wiceprezydent miasta Monice Bryl, przedstawicielom rady miejskiej, przedsiębiorcom, a także mieszkańcom.

W Polsce akcja przekazywania Światła trwa od 1991r. i prowadzą ją harcerze z ZHP. Ogień, zapalany w Grocie Narodzenia Chrystusa, za pośrednictwem harcerzy trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich oraz jest uroczyście odbierany przez Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Sejmu i Prymasa Polski. Również mieszkańcy Jaworzna co roku licznie zjawiają się na rynku, by odebrać betlejemski symbol ciepła, miłości i pokoju. Niedzielne wydarzenie zakończyło wzajemne przekazanie iskierki radości. Był to wieczór pełen zadumy, nostalgii, ale przede wszystkim – radości.

Dyrekcja oraz pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie dziękują za wspólnie spędzony rok i życzą Państwu zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia, a także wszystkiego najlepszego w 2020 roku.