Hygge jest skromne i niespieszne. To wybór czegoś rustykalnego zamiast nowego, prostego zamiast szykownego i nastrojowego zamiast ekscytującego. Pod wieloma względami hygge to duński krewny idei prostego życia

~Meik Wiking – “Hygge. Klucz do szczęścia”

Pochodzi z Danii i jest skandynawskim pojmowaniem poczucia szczęścia. Podobno tym, co nas uszczęśliwia, jest odnajdywaniem wielkich momentów w prostych, codziennych chwilach – hygge.

W Klubie “Kasztan” rozpoczął się cykl warsztatów dla dorosłych, prowadzony przez instruktor Kingę Jończyk. “Przetrwaj z nami jesień” jest propozycją dla osób poszukających nie tylko inspiracji, ale też wytchnienia i relaksu. Cykl zakończy się w grudniu tego roku.

Celem pierwszego spotkania było przybliżenie zagadnienia – hygge, a także zdefiniowanie szczęścia i wskazanie najlepszej drogi do niego. Owocami tego spotkania były koronkowe lampiony, które idealnie sprawdzą się w ciemne, zimne jesienne wieczory.

Zachęcam do udziału w kolejnej części, która odbędzie się pod koniec listopada. Szczegóły wkrótce pojawią na naszej stronie i na Facebook’u! – zdradza Kinga Jończyk z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

lampiony