Przed nami czwarty już koncert w ramach cyklu dekaTON. W sobotę, 6 kwietnia, na deskach sceny w szczakowskim Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego wystąpi grupa Mikromusic. Koncert zapowiada się niezwykle interesująco, a bilety na to muzyczne święto sprzedają się jak świeże bułeczki.

Trudno się dziwić. Muzycy Mikromusic słyną z tego, że ich koncerty to prawdziwa uczta dla miłośników dźwięków. Mikromusic to perfekcyjne połączenie warsztatowego kunsztu, dobrej muzyki i niezwykłej energii. Ich twórczość bardzo trudno sklasyfikować. Słychać tam inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.

Grupa powstała w 2002 roku. Na jej koncie jest sześć płyt studyjnych i dwie nominacje do Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku.

Pomysł na cykl studyjnych koncertów dekaTON powstał w jaworznickim Miejskim Centrum Kultury i Sportu. Organizatorom zależało na tym, by zaproponować jaworznickiej publiczności najlepszą muzykę w nieco innej scenerii. Klubowy charakter sali Domu Kultury w Szczakowej pozwala stworzyć podczas koncertu niezwykłą atmosferę.

Przed nami czwarta odsłona dekaTONu. Cykl otworzył rewelacyjny koncert Dr Misio. Arek Jakubik, charyzmatyczny wokalista tej grupy, po prostu porwał publiczność. Później jaworznianie bawili się podczas świetnego koncertu Darii Zawiałow. Nie zawiódł też Stefano Terrazzino, który jaworznianom zaprezentował niezapomniane, włoskie przeboje.

Pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, organizatora tych muzycznych wydarzeń, zapowiadają, że koncert Mikromusic to jeszcze nie koniec cyklu dekaTON.

Początek koncertu Micromusic o godz. 19. Ostatnie bilety w cenie 45 zł można jeszcze kupić w kasie szczakowskiego Domu Kultury (ul. Jagiellońska 3) lub poprzez stronę internetową Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

monika-komańskaMonika Komańska

Pełnomocnik ds. organizacyjnych
Miejskiego Centrum Kultury i Sportu

Koncerty w ramach DekaTONu pokazały, że mieszkańcy potrzebują muzyki na żywo w klubowym wydaniu. I jak się okazuje, scena Domu Kultury w Szczakowej dobrze sprawdza się w tej nowej odsłonie. Najbardziej cieszy fakt, że część uczestników pierwszego, styczniowego koncertu pojawiło się u nas również w lutym i w marcu podkreślając, że dobrze się z nami bawią. I co więcej – sami podpowiadają nam, jakie zespoły chcieliby na kolejnym dekaTONie zobaczyć. My postaramy się część tych propozycji spełnić, bo zależy nam na tym, aby trafiać w gusta i oczekiwania naszych mieszkańców.

Tekst: Grażyna Dębała