LeonVoci wraz z grupą Kalophonia zachwycili jaworznicką publiczność! Sala Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków, w niedzielę 12 stycznia, dwukrotnie wypełniła się po brzegi.

Tegoroczny Koncert Noworoczny rozpoczął dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – Sebastian Kuś:

Są w naszym życiu takie wieczory, takie momenty, na które warto czekać. Mam nadzieję, że gdy będziecie Państwo opuszczać tę salę, to w przekonaniu, że to był właśnie ten wieczór, na który warto było czekać. Praca nad tym koncertem, nad tym wieczorem, przyniosła nam wiele satysfakcji, a największą jest Państwa widok, widok pełnej sali, i właśnie za Państwa obecność chciałbym serdecznie podziękować – mówił ze sceny dyrektor.

Na jaworznickiej scenie po raz pierwszy wystąpiło dwunastu tenorów, którzy swój występ rozpoczęli od utworu “Hallelujah” Leonarda Cohena, by następnie płynnie przejść do innych hitów muzyki popularnej, a także przebojów arii operowych. 

Tenorzy wystąpili z udziałem Lwowskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Woytka Mrozka, jednego z najwybitniejszych współczesnych klarnecistów.

Wokaliści grupy LeonVoci tworzą czterej wybitni tenorzy, którzy szerszej publiczności zaprezentowali się w 2018 r. występując w polskiej edycji “Mam Talent”. LeonVoci wraz z grupą Kalophonia stworzyli unikatowy międzynarodowy projekt, który podbija serca publiczności na całym świecie. Można śmiało powiedzieć, że występ dwunastu tenorów to wirtuozeria wokalu połączona z humorem i wdziękiem, a międzynarodowa prasa opisuje ich styl jako niezwykle ekspresyjny i charyzmatyczny. 

Na scenie pojawiła się również Sophiya Slyvka – lwowianka, która próbuje również swoich sił jako wokalistka pop w Nowym Jorku. Sophiya wykonała największe hity zespołu ABBA i Whitney Houston, a jej barwny wokal oczarował zgromadzoną publiczność.

Pierwszą część koncertu zakończyły życzenia noworoczne złożone przez Prezydenta Pawła Silberta, a także symboliczny toast.

Koncert zakończył się bisami i wspólnym śpiewaniem “Volare” z repertuaru Gipsy Kings. Nie zabrakło również owacji na stojąco, połączonych z głośnym tupaniem i okrzykami zachwytu. Jak podsumował Woytek Mrozek, był to piąty stopień oklasków w ich sześciostopniowej skali. 

Dziękujemy za wsparcie naszym partnerom: Kancelarii Brokerskiej AEGIS, Jaworznickiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego, a także darczyńcy – Fundacji “Energetyka na rzecz Polski Południowej”.

W przyszłym roku czeka nas wyjątkowy, bo XX, jubileuszowy, Koncert Noworoczny i już teraz możemy obiecać, że nie zabraknie na nim atrakcji.