Maraton fitness, spektakle, koncerty, warsztaty, spotkania. Mnóstwo imprez szykuje się w naszym mieście na święto pań.

W sobotę, 7 marca, będzie okazja do poprawienia sylwetki i kondycji. Tego dnia w hali sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Piłsudskiego 88, w samo południe, rozpocznie się Aloha Fitness, czyli impreza w hawajskich klimatach. Rejestracja uczestniczek jest zaplanowana o godz. 11.45. Trening poprowadzi instruktorka MCKiS Judyta Fidzińska. Zapisy już trwają.   

Program jest bogaty. Przygotujemy dla pań dwa bloki ćwiczeń, tsunami fitness i pilates. Będą też zdrowe przekąski, hawajska foto ścianka, strefa relaksu i niespodzianka – zaprasza trenerka. Trening jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod numerem telefonu 500 647 288. Liczba miejsc jest ograniczona – dodaje.

Tego dnia miłośniczki nordic walkingu wyruszą na rajd w spódnicach “Zawijam kiecę i lecę… na kije”. Start spod siedziby klubu MCKiS Niko przy ul. Na Stoku 14 o godz. 9.00. Zapisy – do 4 marca pod nr tel. 32 616 17 53. Natomiast o godz. 18.00, też w Niko, grupa teatralna Indygo wystawi spektakl pt. “Kopciuszek@pl” w reżyserii Danuty Noszczyńskiej. Wstęp wolny. Na każdą panią czeka
niespodzianka. Instruktorzy klubu zapraszają też na zajęcia plastyczne. 2 marca o godz. 17.30 odbędą się warsztaty tworzenia biżuterii techniką quillingu (wstęp 10 zł), a 3 marca warsztaty ceramiczne (koszt 20 zł). Obowiązują zapisy. A co czeka na panie 8 marca? O godz. 18.00 w CK Teatrze Sztuk zaśpiewa Tomasz Gędłek, zagrają Mateusz Adamczyk (gitara), Mateusz Motyka (również gitara), Bartosz Paluch (instrumenty klawiszowe) i Grzegorz Skotnicki (perkusja). Bilety po 30 zł. Z kolei o godz. 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury Teatr Plejada wystawi spektakl pt. “Okno na parlament” w reżyserii Piotra Męderaka. Bilety kosztują 75 zł. O tej samej porze w Jazz Club Muzeum wystąpi Piotr Nalepa (syn Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej) z zespołem. Bilety po 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu. Dzień później, 9 marca o godz. 20.00, też w Jazz Club Muzeum, odbędzie się komediowy stund-up w wykonaniu Mariusza Kałamagi, znanego m.in. z występów w kabarecie Łowcy.B. Artysta przyjedzie z supportem. Bilet wstępu – 35 zł.

Do świętowania Dnia Kobiet szykują się też Aktywne Jaworznianki (spotkanie zaplanowano na 13 marca o 17.30 w sali obrad UM). W programie znajdą się trzy prelekcje: “Jak stworzyć dochodowy biznes”, “Solidarność, niezależność i wrażliwość siłą kobiet”, “Jak przejść szybką i kompletną metamorfozę swojego wizerunku na wiosnę”. Na pierwszych 50 osób czekają upominki.

Tekst: AZ-H