Przed nami finał Letniej Akademii Nordic Walking z Decathlonem. Zbiórka w sobotę, 29 sierpnia, o godz. 9 przed klubem Niko w Byczynie (ul. Na Stoku 12). Tym razem uczestnicy wezmą udział w otwartym treningu grupy Nord Walkers. Sobotnie spotkanie będzie trzecim i ostatnim treningiem organizowanym w ramach Letniej Akademii Nordic Walking z Decathlonem.

Finał Akademii zorganizowany w nieco większym gronie da mi szansę, by pokazać osobom, które wzięły udział w treningach przy Decathlonie, jak w pełnej krasie wygląda nasza działalność. Myślę, że to fantastyczna forma zakończenia wakacji. Zapraszamy w ostatnią sobotę sierpnia do Byczyny – zachęca Kinga Jończyk, instruktorka z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Chętni na wspólny trening mogą się zapisywać telefonicznie. Dzwonić można na numer 32 616 17 53. Dwa poprzednie treningi cieszyły się sporym zainteresowaniem jaworznian. Uczestnicy mieli okazję, by pod okiem instruktorki poznać technikę marszu z kijami. Uczyli się między innymi prawidłowego kroku oraz pracy rąk i nóg. Teoretyczne wiadomości można było od razu sprawdzić i przećwiczyć w praktyce, bo uczestnicy udali się na wspólny spacer do parku Podłęże i z powrotem.

Tekst: GD