W piątek 26 kwietnia rozegrana została trzecia edycja szachowego Grand Prix Jaworzna, które w Hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 rozgrywane jest od marca b. roku. Tym razem szachiści rywalizowali tempem 10 minut na zawodnika na dystansie 7 rund.

Najlepszym zawodnikiem tego dnia okazał się Jacek Stachańczyk, który gromadząc 6,5 punktu odniósł kolejne swoje zwycięstwo tym samym umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej z dorobkiem “20 oczek”. Świetnie wypadł w miniony piątek młody Igor Musiał, który zgromadził 5,5 punktu i zajął świetne drugie miejsce. Na trzeciej pozycji zakończył rywalizację Karol Pinkas (5 punktów), który dzięki także w “generalce” awansował na chwilę obecną na najniższy stopień podium (w sumie 16,6 punktu). Aktualna wiceliderka rankingu Jolanta Guzik tym razem musiała zadowolić się piątym miejscem (4,5 punktu), jednak nadal pozycja wiceliderki cyklu jest jej udziałem (suma 17,5 punktu).

W zmaganiach mogą brać udział wszyscy chętni i nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach – do klasyfikacji zaliczone będą wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował. A do końca rozgrywek pozostało nam jeszcze aż 6 turniejów, tak wiec nadal można włączyć się do walki o najlepsze miejsca. Udział w zawodach oczywiście jest bezpłatny. Turniej rozgrywany jest w jednej grupie (OPEN), a w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Dla zwycięzców – zgodnie z regulaminem – po finałowych zmaganiach przewidziane są nagrody.

Kolejna edycja turnieju zaplanowana jest już na piątek 17 maja (tempo 3+2, 9 rund), a odbędzie się tradycyjnie w sali fitness hali MCKiS (ul. Inwalidów Wojennych 18, Osiedle Stałe) – start godz. 16.30 – już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju można zasięgnąć bezpośrednio u p. Jolanty Guzik oraz na stronie internetowej www.jksz.mckis.jaw.pl.

Pozostałe zaplanowane terminy Grand Prix Jaworzna w Szachach:

IV. – 17 maja 2019 r. (piątek), Hala Osiedle Stałe – tempo 3+2 9 rund
V. – 7 czerwca 2019 r. (piątek), Hala Osiedle Stałe – tempo P’10 7 rund
VI. – 28 czerwca 2019 r. (piątek), Hala Osiedle Stałe – tempo 3+2 9 rund
VII. – 27 września 2019 r. (piątek), Hala Osiedle Stałe – tempo P’10 7 rund
VIII. – 18 października 2019 r. (piątek), Hala Osiedle Stałe – tempo 3+2 9 rund
IX. – 8 listopada 2019 r. (piątek), Hala Osiedle Stałe – tempo P’10 7 rund

Wyniki III edycji znajdują się TUTAJ

Klasyfikacja Generalna po II edycjach znajduje się TUTAJ

Regulamin Grand Prix dostępny jest: TUTAJ