Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zorganizowało zawody sportowe przeznaczone dla dziewcząt z III klas szkół podstawowych. Konkurencje podzielono na dwa etapy – halowa lekkoatletyka oraz turniej w “Dwa ognie”. 

Pierwsza część odbyła się w poniedziałek, 25 listopada, a uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg krótki – dystans 60 m, bieg średni – dystans 300 m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską (2 kg) oraz sztafeta biegowa. Wszystkie konkurencje budziły wiele emocji, zaś najlepsi zawodnicy w danej konkurencji zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.

Drugi etap zawodów, czyli turniej w “Dwa Ognie”, odbędzie się 16 grudnia. Jest to niezwykle popularna i lubiana przez dzieci gra drużynowa. Turniej będzie przebiegał w systemie “każdy z każdym”, a mecze będą rozgrywane równolegle na 2-3 boiskach.

W zawodach prowadzona jest klasyfikacja generalna szkół, w której sumowane będą wyniki uzyskane przez szkołę z dwóch etapów. Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przygotowało atrakcyjne nagrody indywidualne oraz sprzęt sportowy dla najlepszych szkół.

Wyniki I etapu TU.

GALERIA