Reprezentant miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – Igor Musiał, trzeci rok z rzędu i drugi na najwyższym stopniu, stanął na podium Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach!

Tegoroczne zawody odbywały się w dniach 5-11 stycznia w Pokrzywnej. W turnieju wystartowało w sumie ponad 100 zawodniczek i zawodników z klubów szachowych oraz szkół z całego kraju. Jaworzno tradycyjnie reprezentował zawodnik klubu szachowego MCKiS Igor Musiał, który walczył w kategorii chłopców do lat 13.

Rok temu Igor w kategorii młodszej (do lat 11) został Mistrzem Polski, a dwa lata wcześniej w swojej kategorii wiekowej był wicemistrzem tych prestiżowych zawodów. W tegorocznych rozgrywkach nasz zawodnik wystartował w wyższej kategorii i po rozegraniu świetnych zawodów ponownie zdobył złoty medal i tytuł Szkolnego Mistrza Polski!!

W grupie wiekowej Igora rywalizowało w sumie 13 młodych szachistów. Jaworznian do rozegrania miał 7 pojedynków i we wszystkich starciach zaprezentował świetną formę, odnosząc sześć wygranych i jeden remis. W sumie Igor zgromadził 6,5 punktu i drugiego kolegę na podium – reprezentanta SP nr 71 we Wrocławiu – Piotra Kejnę, wyprzedził o 1,5 “oczka”. Uzupełniając podium, trzecie miejsce zajął zawodnik reprezentujący SP nr 2 w Prabutach – Oskar Śniadecki (4,5 punktu).

Gratulujemy serdecznie Igorowi powtórki wielkiego sukcesu jakim jest zdobycie złotego medalu i tytułu Szkolnego Mistrza Polski – i czekamy na kolejne świetne wiadomości o sukcesach młodego szachisty MCKiS.

Poszczególne partie naszego zawodnika:

runda 1: wygrana 1-0 z Sylwestrem Kucharskim (Książenice)
runda 2: wygrana 1-0 z Filipem Oskwarkiem (Marklowice)
runda 3: remis 1/2-1/2 z Hubertem Ziębą (Czermin)
runda 4: wygrana 1-0 z Grzegorzem Lataczem (Wrocław)
runda 5: wygrana 1-0 z Oskarem Śniadeckim (Prabuty)
runda 6: wygrana 1-0 z Piotrem Hejną (Wrocław)
runda 7: wygrana 1-0 z Janem Królem (Białystok)

Komplet wyników można znaleźć na stronie zawodów – TUTAJ.